GRY

Pierwsze objawy ciąży – historie naszych forumowiczek

Niektóre od samego początku wiedziały, że są w ciąży, inne nie miały o tym pojęcia aż do momentu, w którym zobaczyły pozytywny test ciążowy. Sprawdź, jak wczesne objawy ciąży wspominają nasze forumowiczki.
kobieta, test ciążowy, ciąża
fot. bevangoldswain - Fotolia.com
Pierwsze objawy ciąży mogą pozostać niezauważone. Kiedy już wiesz, że jesteś w ciąży, zaczynasz rozumieć, co na nią wskazywało. Przeczytaj, jakie pierwsze objawy wskazują na ciążę i jakie pierwsze objawy ciąży miały użytkowniczki naszego forum.

Pierwsze objawy ciąży

Kiedy myślisz o pierwszych objawach ciąży, najczęściej przychodzą ci do głowy sceny z filmów, w których bohaterki odkrywały, że są w ciąży po porannych mdłościach? Okazuje się, że wczesnych objawów ciąży jest dużo więcej, tak jak w opowieściach naszych forumowiczek: 
Redakcja poleca: Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...

Metaliczny posmak w buzi

alicjabb1: Przy pierwszej ciąży miałam na początku metaliczny posmak w buzi, nie smakowała mi kawa, na zapach ryb cofało mi się wszystko, potem zaczęły się wymioty do 3 miesiąca ciąży, no i oczywiście opóźniona miesiączka. Przy drugiej ciąży czułam się trochę lepiej, ale były też wymioty,też do 3 miesiąca, potem zaczęły puchnąć mi ręce i nogi, ciągle chciało mi się spać. 

Bóle podbrzusza

Carin: Ja miałam takie bóle podbrzusza jak na miesiączkę, obolałe piersi, a jak wstawałam, to zdarzało się, że mi się czarno przed oczami robiło.

Nabrzmiałe piersi

Izabelka22: Moje pierwsze objawy ciąży to zatrzymanie miesiączkowania, nabrzmiałe piersi, bóle podbrzusza (delikatne) jak na miesiączkę, metaliczny posmak w ustach, wstręt do kawy, wstręt do kuskus, wstręt do słodyczy, częste odbijanie się, nagłe, niespodziewane napady głodu (aż żołądek ściskało).  

Zmęczenie

mamakarolka: Pierwszym objawem ciąży w moim przypadku było straszne zmęczenie i to, że ciągle chciało mi się spać - i to już w pierwszych dniach po zapłodnieniu.
Przeczytaj więcej: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży? - FORUM

Stan podgorączkowy

wiolka225: U mnie zaczęło się od stanu podgorączkowego i bolesnych powiększonych piersi. Byłam też wyjątkowo senna. No i dwa testy ciążowe pokazywały to samo.

Brak okresu

niawka: Mąż mówił mi średnio co dwa miesiące, że jestem w ciąży, bo najpierw wydawało mi się, że będzie dzidzia, a potem dostawałam okres. Więc przestało mi się wydawać. Ale po kolejnych dwóch miesiącach znów stwierdziłam, że jestem w ciąży, bo okres mi się spóźniał. Dostawałam takich napadów senności, że po pracy padałam na łóżko, wstawałam po 20, szłam się myć i z powrotem do łóżka. Natomiast u mnie poranne mdłości były raczej wieczorne i trwały może 2 tygodnie w 3. miesiącu ciąży. A piersi zawsze miałam "obfite", tylko że na początku ciąży stały się wyjątkowo wrażliwe.
 

Zmiany w biuście

Arwen1988: O pierwszej ciąży wiedziałam jeszcze przed okresem i byłam właściwie na 100% przekonana jeszcze przed zrobieniem testu ciążowego. Na piersiach pojawiły się wyraźne fioletowe żyłki, biust zrobił się wielki (widać to dobrze, gdy ma się małe piersi), wokół sutków pojawiły się wypustki. One same stały się ciemniejsze i większe. Pojawiły się też duży apetyt, niewielka zgaga (do tej pory właściwie nie wiedziałam, że coś takiego istnieje). Zamiast okresu dostałam symbolicznego brązowego krwawienia.  

Ból jajników

mrowcia: Ja na samym początku ciąży miałam stan podgorączkowy, jajniki bolały mnie dziwnie, raczej tak kłuły i w dodatku przez 2 tygodnie żołądek mnie bolał. Następnie zaczęły boleć mnie piersi, czasami miaam mdłości i jak długo stałam, to było mi strasznie duszno, brakowało mi powietrza i uszy się mi zatykały. Często korzystałam z toalety. I oczywiście w końcu okresu nie dostałam w terminie, zrobiłam dwa testy ciążowe i wtedy okazało się, co tak naprawdę mi było.
Zobacz też: Pierwsze objawy ciąży – kiedy?

Ogromna senność

izabelinek: U mnie zaczęło się od napięcia w piersiach, bólu podbrzusza - jak przed okresem, zatrzymania miesiączki, poza tym: straszna chęć na śledzie w śmietanie, olbrzymi wstręt do zapachu papierosowego, poranne nudności, a przede wszystkim ogromna senność (ale ponieważ miałam przed ciążą zaburzenia hormonalne, więc byłam przekonana, że to właśnie z nimi to jest związane), a tu niespodzianka już czekała!

Biegunka

majka1883: Nasza ciąża była chciana, ale staraliśmy się nie pierwszy raz, więc jak to bywało już kilka razy wcześniej - nie do końca wierzyłam, że teraz się uda. A u mnie zaczęło się tak: miałam niby biegunki - "niby", bo co kilka dni i tylko w nocy. W dniach spodziewanej miesiączki - czyli ok. 2 tygodnie od poczęcia bolał mnie brzuch - tak jak przed okresem, piersi oczywiście nabrzmiały...
Ale najdziwniejsze - od początku miałam podświadomie przeświadczenie, że jestem w ciąży, pierwszy test zrobiłam jeszcze przed spodziewaną miesiączką i wyszedł negatywnie. Później pojawiło się następne "dziwne" zjawisko, pewnie nie zwróciłabym na nie uwagi, gdyby nie przymiarka sukni ślubnej - przy mierzeniu obwodu talii po prostu nie mogłam się powstrzymać od śmiechu - takie miałam łaskotki - co wcześniej nie miało miejsca, w ogóle całe ciało miałam jakieś takie wrażliwe. W 3 dni po spodziewanej miesiączce zrobiłam test i... wyszedł negatywnie!!! Jednak nadal uporczywie męczyła mnie myśl, że to ciąża.
Następnie dostałam dziwnych - znów nocnych - mdłości po każdym grillu. Trzeci test zrobiłam, gdy okres spóźniał się tydzień i... dwie kreseczki! Aha, i bardzo chciało mi się stale pić, przy czym tylko wody mineralnej niegazowanej. Później przez pierwsze 3 miesiące miałam mdłości i wymioty, ale zawsze rano!

Złość na wszystko

Nusiakova: Mnie strasznie bolały piersi. Ulgę przynosił letni prysznic. Wtedy też chodziłam jak osa i miałam do całego świata o wszystko pretensje. A około 5. tygodnia ciąży przyszły mdłości i to takie dość uciążliwe. Ale co dziwne, nie były poranne, ale dzienne i wieczorne. Było dobrze tak do południa, a
potem koszmar.

Objawy grypy

mamuncja: Ja byłam pewna, że mam grypę: łamanie w kościach, osłabienie, stan podgorączkowy. Coś mi tylko nie pasowało z brakiem miesiączki i bólem piersi...

Zmiana apetytu

anna31: Ja zrobiłam sobie pyszną sałatkę z papryką, na drugi dzień wyjęłam ją z lodówki i... nie tknęłam jej w ogóle. Na trzeci dzień zrobiłam test ciążowy i zobaczyłam 2 kreski!

Polecamy:  Internetowa Szkoła Rodzenia

Ocena (33 ocen)

4.3
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Internetowa szkoła rodzenia

Przygotowania do porodu