powrót maseczek jesienią
fot. adobe stock

Obostrzenia wrócą jesienią! Szumowski zapowiada powrót m.in. maseczek

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w jednym z programów Polsat News, gdzie opowiadał o przewidywanym wzroście zachorowań na COVID-19. Zdaniem szefa Resortu Zdrowia czeka nas „pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku”.
Katarzyna Gałązkiewicz
powrót maseczek jesienią
fot. adobe stock
Łukasz Szumowski był gościem programu „Gość Wydarzeń” emitowanym na antenie Polsat News. Opowiadał o tym, jakie są przewidywania co do drugiej fali pandemii koronawirusa, która miałaby nastąpić jesienią:

„Na jesieni oczywiście może być wzrost zachorowań. Będziemy mieli grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy – część z tego to będzie COVID-19” – mówił szef resortu zdrowia.

Jednocześnie Szumowski podkreślił, że Polska jest na to przygotowana. W szybkiej diagnozie mają pomóc wprowadzane na SOR-y testy antygenowe. Pozwalają one w 15 minut stwierdzić, czy osoba z objawami koronawirusa rzeczywiście choruje na COVID-19.

Powrót obostrzeń

Minister Zdrowia zaznaczył także, że nie ma badań, które pozwalałby obliczyć, ile dokładnie osób w Polsce zaraziło się koronawirusem. Szumowski twierdzi, że wypowiedzi osób, które mówią, że przeszły chorobę bezobjawowo „są niepoparte naukowo”.

Zdaniem Szumowskiego w zbliżających się miesiącach konieczna będzie społeczna mobilizacja, jeśli chodzi o stosowanie się do zaleceń resortu:
„Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku” – podkreślił.

Źródło: Polsat News

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy