GRY
 
 

Obrzydliwe, co można znaleźć w butelce z mlekiem!

Aby mieszanka mlekozastępcza była wartościowym i bezpiecznym pokarmem, bezwzględnie należy przestrzegać instrukcji na opakowaniu.

Larwy w butelce z mlekiem modyfikowanym
fot. Facebook/Taylor Seyler
"Jestem absolutnie zdegustowana" – napisała na Facebooku Taylor Seyler, gdy znalazła w butelce z mlekiem modyfikowanym... larwy robaków.

"Po wizycie u lekarza odebrałam Keighana od babci i chciałam dokończyć karmienie mlekiem, które przygotowała babcia. Zauważyłam malutkiego, cienkiego robaka pływającego w butelce! Okazało się, że to czerwie! Czytałam ostatnio, że przydarzyło się to jakiejś mamie, ale nigdy nie sądziłam, że to przydarzy się mnie! Podaję mu mieszankę tylko wtedy, gdy nie mam tak dużo mleka lub wieczorami, kiedy zostaje z babcią. Już nigdy tego nie zrobię" – dodała Seyler.
 

 

Na odpowiedź producenta nie trzeba było długo czekać: "Rodzice powinni mieć świadomość, że nasze mieszanki dla niemowląt są w pełni bezpieczne. Niezależny od naszej firmy entomolog po zobaczeniu tych zdjęć stwierdził, że widoczne na zdjęciu larwy musiały się dostać do produktu po opuszczeniu linii produkcyjnej, kiedy wszelkie zabezpieczenia zostały usunięte. Nasze produkty przechodzą bardzo rygorystyczne testy bezpieczeństwa i jakości".

Produkty dla dzieci, zarówno żywność, jak i kosmetyki, podlegają bardzo restrykcyjnym normom. Producenci robią wszystko, żeby ich produkty były bezpieczne dla dzieci. Rodzic powinien pamiętać o przechowywaniu produktu zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W przypadku mleka modyfikowanego mieszankę należy przechowywać w chłodnym suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że mleko zachowa swoje właściwości.

Czytaj także: Co czai się w niekapku?
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci