Ocet na komary i pająki
fot. AdobeStock

Ocet - skuteczny środek na odstraszenie komarów

Jest tani, łatwo dostępny i dzięki niemu bardzo szybko pozbędziesz się niechcianych insektów z mieszkania.
Milena Oszczepalińska
Ocet na komary i pająki
fot. AdobeStock
Szukasz środka, który pomógłby ci zwalczyć uciążliwe komary w domu? Od sztucznych, chemicznych preparatów wolisz jednak coś naturalnego, ale równie skutecznego? Wypróbuj ocet. to bardzo tani, sprawdzony sposób na komary. Działa jak naturalna moskitiera. Jak go użyć, żeby uciążliwe insekty nie wlatywały już do mieszkania? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed komarami za pomocą octu?

To naprawdę prosta, a w dodatku naturalna metoda zwalczająca komary. Dawniej była bardzo popularna, jednak w ostatnich latach zastąpiły ją chemiczne środki z drogerii. Jeśli jednak masz w domu małe dziecko lub w trosce o środowisko nie chcesz używać sztucznych preparatów, sięgnij po ocet. Wystarczy, że spryskasz wszystkie okna w mieszkaniu roztworem octu i wody, a wytworzy się naturalna bariera przed komarami. Insekty te nie lubią charakterystycznego, ostrego zapachu octu.

Zobacz też: Lampy na komary od 16 zł [Przegląd]
Redakcja poleca: Opuchlizna po ukąszeniu - sposoby na opuchliznę po ukąszeniu owadów [WIDEO]
Opuchlizna po ukąszeniu owada to zmartwienie nie jednego rodzica. Jeśli twoje dziecko zostało ukąszone przez meszkę lub pszczołę i nie wiesz, jak mu pomóc, sprawdź, jakie są sposoby na ugryzienia owadów - w tym kilka domowych porad!

Jak przygotować roztwór z octu na komary?

Zrobisz go w jedną chwilę. Potrzebujesz jedynie butelkę ze spryskiwaczem, ocet i wodę. Do butelki wlej ocet i wodę w równych proporcjach. Następnie spryskaj okna mieszanką i poczekaj, aż wyschnie.

Możesz też po prostu nasączyć gąbkę octem i położyć ją przy łóżku lub na parapecie. To również sprawi, że komary nie będą atakować w nocy ciebie i twojej rodziny, mimo że będziecie spać przy otwartym oknie. Najbardziej skuteczny jest ocet z liścia orzecha włoskiego, jednak zwykły ocet spirytusowy również skutecznie sobie z nimi poradzi.

Zobacz też: 7 produktów Bros skutecznych na komary

Ocet skuteczny nie tylko na komary

Zastosowań octu w domu jest naprawdę wiele, o czym pewnie wie każda gospodyni domowa, która preferuje naturalne środki do sprzątania. A jeśli chodzi o zwalczanie insektów, ocet sprawdza się także w walce z pająkami. One również nie znoszą jego ostrej woni. Żeby zabezpieczyć mieszkanie, spryskaj octem ramy okienne, parapety, kratki wentylacyjne i progi drzwi. [content:0_27128,0_27106,0_25173,1_4271:GALGallery]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy