najgorsze prezenty dla dzieci
fot. Adobe Stock

Oczami rodziców: najgorsze prezenty, jakie może dostać dziecko

Nie ze wszystkich podarunków dla ich małych dzieci rodzice są szczęśliwi. Oto lista ośmiu najgorszych rzeczy, jakie możesz według nich podarować dziecku, także pod choinkę.
Ewa Janczak-Cwil
najgorsze prezenty dla dzieci
fot. Adobe Stock
Kupując prezent dziecku znajomych, ale i swojemu dziecku, pamiętaj, że ten podarunek trafia do całej rodziny, do domu, w którym mieszka nie tylko obdarowany. Dlatego, choć malec może wydawać się uszczęśliwiony podarunkiem, jego rodzice mogą dość szybko dojść do wniosku, że ten podarek to... koszmar. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, ułożoną przez mamy i ojców, których lepiej nie kupować dziecku
 
koraliki

1. Tysiące malutkich koralików

Zastanów się, gdzie po pewnym czasie zaczniesz je znajdować? Gwarantujemy, że wszędzie, nie tylko rozsypane w pokoju dziecka, ale w twojej szufladzie z bielizną, w misce kota czy psa, w butach, na filtrze pralki i w wielu innych nieoczekiwanych miejscach. Będą też przyczepiać się do bosych stóp każdego z was.
Redakcja poleca: Zabawki, które rozwijają – co kupić pod choinkę dla malucha?
W grudniu pojawia się coroczny dylemat związany z zakupem świątecznych prezentów. I chociaż każdemu maluchowi frajdę sprawi zabawka, to czy wiesz, jaką konkretnie wybrać, aby pojawił się błysk w oku? Podpowiadamy, jaka niespodzianka będzie idealna dla najmłodszych.

2. Zabawki naśladujące prawdziwe urządzenia

Co się stanie, jeśli setny raz w ciągu godziny usłyszysz te same dźwięki wydawane przez pralkę, odkurzacz czy kosiarkę dla dzieci? Znienawidzisz zabawkę i tego, kto dał ja twojemu dziecku.
 
gadająca zabawka

3. Gadające lalki i zwierzątka

Każda tego typu zabawka ma ograniczoną liczbę tekstów czy piosenek, które może odtwarzać. Bardzo szybko zaczniesz więc w kółko słyszeć te same słowa. Jeśli zabawka jest głośna, bawiąc się nią często, twoje dziecko doprowadzi cię do rozpaczy. Ach, no i konieczność wymiany baterii: bądź pewna, że twoja pociecha jej zażąda akurat wtedy, gdy nie będziesz mieć ich w domu.

Te zabawki nie gadają: Mebelki dla lalek [Przegląd]

4. Gwizdki, fujarki itp.

Dziecko będzie szczęśliwe, chodząc po domu i przeraźliwie gwiżdżąc czy świszcząc. Jednak zanim gwizdek z piekła rodem mu się znudzi, ty zdążysz w myślach wysłać do piekła tego, kto tę zabawkę dał dziecku.

instrument muzyczny

5. Elektroniczne instrumenty muzyczne

Chodzi oczywiście o zabawki, na których dziecko może próbować grać melodie i o dziecko, które grać nie potrafi. Po pierwsze: brzdąkanie na czymś takim jest tak samo wkurzające dla postronnego słuchacza, jak gwizdanie, czy jazda dziecięcą kosiarką. Po drugie: takie zabawki przy wyłączaniu się i wyłączaniu mogą wydawać dodatkowe dźwięki. Mogą na przykład mówić: dzień dobry! do widzenia! Słysząc te powitania i pożegnania i nieudolne próby gry twojej pociechy, będziesz dostawać białej gorączki.

Zamiast instrumentów małym dzieciom polecamy: Tablice manipulacyjne dla najmłodszych

6. Zestawy do makijażu

Gdy mała dziewczynka maluje się jeden raz dla zabawy przy swojej mamie, to może być fajna zabawa. Jednak gdy robi to sama w swoim pokoju, wszystkie te cienie i lakiery do paznokci z pewnością wylądują nie tam, gdzie ich miejsce. Umalowane będą ściany, pościel, ubranka, zabawki i podłoga. Czyszczenie tego bałaganu przyprawi cię o ból głowy.

7. Artystyczne zestawy malarskie

Jasne, fajnie, kreatywna zabawa i te sprawy... Tylko kto doczyści ściany, zabawki i ubranka z farb? Przecież nie dziecko, prawda? A i tobie może się to nie udać, jeśli farby będą wyjątkowo "jadowite" i nie ulegną żadnym środkom czyszczącym.

szczeniak

8. Żywe zwierzątko

Dla dziecka będzie wielka radość, to na pewno, ale dla rodziców? Żywe zwierzę w domu to obowiązek, który z całą pewnością spadnie na dorosłych. Trzeba będzie się z tym pogodzić albo znaleźć zwierzęciu nowy dom, co złamie serce malca. Tak czy siak – katastrofa.

Źródło: goodhousekeepig.com

Pomysły na prezenty:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy