GRY
 
 

Co robić, by malec pojął sens świąt

Boże Narodzenie to czas radości, refleksji, odpoczynku i rodzinnej atmosfery. Spraw, by ten wyjątkowy nastrój odczuło też twoje dziecko.

boże narodzenie, święta z dzieckiem
fot. Fotolia

Przekazuj bożonarodzeniowe tradycje

Kładąc pod obrus sianko czy ustawiając na wigilijnym stole dodatkowe nakrycie, wyjaśnij, dlaczego to robisz. Maluch będzie oczarowany opowieściami o stajence, w której narodził się Jezus, o niespodziewanym gościu, który może przybyć na wieczerzę, a także o historii Świętego Mikołaja.
Redakcja poleca: Jak zrobić bombki ze wstążką ze styropianu [WIDEO]
Zobacz, jak zrobić efektowną styropianową bombkę ze wstążkami. Zobacz nasz instruktaż, czyli ozdabianie świątecznej bombki styropianowej krok po kroku.

Razem ułóżcie tekst życzeń świątecznych

Oczekiwanie na święta możecie skrócić, robiąc samodzielnie kartki z samodzielnie ułożonymi życzeniami, które wyślecie do rodziny. Przy okazji opowiedz maluchowi o tym, jakimi wspaniałymi osobami byli jego pradziadkowie, co na Wigilię szykowała kiedyś twoja mama, kto przychodził w gości... Takie wspomnienia są bardzo ważne, bo umacniają więź dziecka z rodziną.

Angażuj malca do pomocy

Twój przedszkolak może się zająć np. porządkowaniem zabawek, lukrowaniem pierników, strojeniem choinki... Naśladując dorosłych, którzy w te wyjątkowe dni chcą uszczęśliwić bliskich, pociecha łatwiej zrozumie istotę świątecznego przesłania.

Zadbaj o miłą atmosferę w domu

Niech malec poczuje, że magia Bożego Narodzenia właśnie na tym polega, że staramy się być dla siebie bardziej serdeczni i mili niż zwykle.

Przygotujcie paczkę

Taką z łakociami dla dzieci z biedniejszych rodzin. Wyjaśnij: „Trzeba dzielić się z potrzebującymi”.

Pomyślcie o dobrych uczynkach

Obmyślcie, jakimi uczynkami dziecko może sprawić radość najbliższym. Może np. postara się nie grymasić przy stole?


ZOBACZ TEŻ: Napiszcie list do św. Mikołaja – wydrukuj swój szablon

 

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami