Co z tą alergią? Spróbowaliśmy się dowiedzieć więcej [Konferencja Philips Polska]

Na konferencji zorganizowanej przez Philips Polska mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi modelami oczyszczaczy powietrza produkowanych przez markę Philips, a dr Wojciech Feleszko podzielił się z nami ciekawymi informacjami na temat alergii.
Alergie to temat znany wielu rodzicom. Oprócz alergii pokarmowych i skórnych, znaczącym problemem są alergie wziewne, szczególnie w przypadku uczuleń na roztocza kurzu domowego oraz pyłki najbardziej uczulających roślin, takich jak brzoza, trawy czy zboże. Na konferencji zorganizowanej przez Philips Polska dowiedzieliśmy się, jak zminimalizować narażenie dziecka na alergeny w domu i czym kierować się przy wyborze oczyszczacza.

Objawy alergii wziewnej

Najczęstsze objawy alergii wziewnej to:
  • kichanie, 
  • katar, 
  • łzawienie oczu,
  • podrażnienie błony śluzowej nosa, gardła, podniebienia i spojówek.
Nieleczona może prowadzić do rozwoju astmy u dziecka, dlatego tak ważne jest aby otoczyć małego alergika właściwą opieką. 

Gdzie szukać alergenów?

W dziecięcym pokoju siedliskiem alergenów są:
  • pluszowe zabawki (roztocza, sierść zwierząt domowych, pyłki)
  • dywany (roztocza, pyłki, sierść, pleśń) 
  • ciemne zakątki (roztocza kurzu domowego)
Poniższe infografiki pokazują, jak skutecznie zmniejszyć ilość alergenów w domu:

Oczyszczacz powietrza – sprzymierzeniec alergików

Zaprezentowane na konferencji oczyszczacze powietrza marki Philips, mogą zredukować ilość alergenów w powietrzu nawet do 99,97 proc. To z pewnością ułatwi życie alergikom. W tej chwili w ofercie Philips znajdziecie kilka modeli oczyszczaczy, możecie wybrać np. taki, który oczyści powietrze na dużej powierzchni, oczyszczacz połączony z nawilżaczem i oczyszczacz, którym możecie sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Wszystko według potrzeb!
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy