pilne szkoły
fot. Adobe Stock

Od 1 grudnia możliwe nowe obostrzenia! Jakie restrykcje planuje rząd?

Minister zdrowia zapowiedział, że jeżeli liczba zakażeń nie zacznie spadać – możliwe, że rząd wprowadzi nowe obostrzenia od 1 grudnia. Wiemy, jakie restrykcje mogą nas czekać.
Joanna  Biegaj
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Minister zdrowia zapowiedział, że skala obostrzeń będzie zależała od tego, jak dalej rozwinie się pandemia. Według resortu zdrowia szczyt zakażeń prognozowany jest za ok. półtora tygodnia. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, jednak z danych o aktualnych zakażeniach wynika, że scenariusz wprowadzenia ostrych limitów od początku grudnia jest bardzo możliwy. Jeżeli liczba zakażeń koronawirusem zacznie spadać w ciągu najbliższych dni – możliwe, że obostrzenia nie zostaną zaostrzone.

Jakie obostrzenia planuje rząd?

Z nieoficjalnych ustaleń portalu Interia wynika, że wprowadzone obostrzenia będą polegały na ograniczeniu liczby osób w miejscach publicznych, czyli:
  • sklepach,
  • restauracjach,
  • kinach,
  • teatrach,
  • hotelach,
  • środkach transportu publicznego.

Limity miałyby jednak nie obowiązywać osób zaszczepionych na COVID-19 – właściciele będą mieć wtedy obowiązek  sprawdzania certyfikatów przy wejściu do obiektu.

Na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że najprawdopodobniej obostrzenia nie zostaną wprowadzone w całej Polsce, a jedynie w powiatach, w których system zdrowia jest niewydolny.

Źródło: wydarzenia.intera.pl, warszawawpigulce.pl

Zobacz także
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy