tanie maseczki w Żabce
fot. Adobe Stock

Maseczki kupisz w Żabce! Nie uwierzysz jak tanio!

W Żabce można już kupić najtańsze na rynku maseczki. Wszystko dlatego, że sieć i jej franczyzobiorcy postanowili zrezygnować z zarabiania na maseczkach. Brawo!
Ewa Janczak-Cwil
tanie maseczki w Żabce
fot. Adobe Stock
Jednorazowe maseczki można kupić w 6000 sklepów Żabka. Są pakowane po 10, a koszt takiego pakietu to 16,17 zł, czyli ok. 1,60 zł za sztukę! Maseczki w przyszłym tygodniu będą dostępne w jeszcze większej liczbie sklepów Żabka, a docelowo we wszystkich. Ogółem sieć przeznaczy do sprzedaży 8 milionów maseczek, a pół miliona przekaże nieodpłatnie szpitalom.

Maseczki w Żabce taniej niż gdziekolwiek

Tak niskiej ceny, jaką proponuje Żabka, nie ma nigdzie. Nawet w aptekach, o ile w ogóle są tam dostępne jednorazowe maseczki, ceny są znacznie wyższe. W internecie cena jednej maseczki jednorazowej zaczyna się w tej chwili średnio od 4,50 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty przesyłki, co oznacza, że w Żabce maseczka będzie kosztowała ok. 3 razy taniej.

Maseczki oferowane przez Żabkę przyleciały do Polski 10 kwietnia transportem lotniczym zorganizowanym przez sieć sklepów. Maseczki te spełniają normę EN149 i są przeznaczone dla osób dorosłych. Zatem maseczki dla dzieci trzeba będzie zrobić samemu lub kupić gdzieś indziej.

Jednak sam zakup maseczek nie wystarczy, aby chronić siebie i innych. Trzeba jeszcze wiedzieć kiedy i jak ich używać. Dlatego przypominamy: Najważniejsze informacje o maseczkach.
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Maseczki dla każdego!

Z komunikatu prasowego sieci wynika, że jej właściciele stoją na stanowisku, że każdy ma prawo do kupienia maseczki ochronnej w niskiej cenie i chronienia się przed koronawirusem, zwłaszcza że od czwartku wejdzie w życie obowiązek zasłaniania ust i twarzy w miejscach publicznych. Z tego względu w porozumieniu z franczyzobiorcami podjęto decyzję o tym, aby sprzedawać maseczki bez marży, czyli po cenie, która odzwierciedla rzeczywiste koszty produkcji i transportu.

Te maseczki nie są na handel

Sieć wprowadza obostrzenie: jedna osoba może kupić tylko jedną paczkę zawierającą 10 sztuk maseczek. Zasada ta ma być egzekwowana przez sprzedawców. Ma to na celu zapobieganie kupowaniu maseczek do dalszej odsprzedaży.

Obowiązek zasłaniania twarzy

Przypominamy: od czwartku 16 kwietnia obowiązuje przepis nakazujący zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych. Można to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki antysmogowej, chustki czy szalika. Poniżej instrukcje, jak przygotować:
Więcej o życiu w czasie epidemii:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy