GRY
 
 

Od kiedy podawać mleko kubkiem?

Od kiedy można dziecko zacząć uczyć pić z kubeczka? Czy wówczas można całkowicie zrezygnować z butelki? Radzi pediatra neonatolog.

fot. Edipresse
Karolinka ostatnio zaczęła już samodzielnie siadać. Czy to dobry moment, żeby kupić jej kubek? Chciałabym, by córeczka przestała pić mleko z butelki. Emilia z Grajewa

Nie pisze Pani, ile Karolinka ma miesięcy, ale skoro samodzielnie siada, sądzę, że jest to odpowiedni czas na to, by zacząć uczyć ją pić z kubeczka. Najpierw musi go Pani oczywiście dziecku przytrzymywać – dopiero mniej więcej roczne dziecko samo potrafi utrzymać kubeczek w rączkach.

Najlepiej też kupić małej tzw. niekapek – ma wygodne rączki oraz dzióbek, z którego mleko nie będzie się wylewać. Jeśli Karolinka jest w wieku 6–8 miesięcy, radzę, by nie rezygnowała Pani całkowicie z butelki. Najlepiej robić to stopniowo. Młodsze niemowlęta, które nie są karmione piersią, mają dość silną potrzebę ssania – to je bardzo uspokaja i sprawia im przyjemność.


Odpowiada:
dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan, pediatra, neonatolog.

td_dopisek.gif


Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj