GRY
 
 

Dla kogo krem przeciwzmarszczkowy?

Jeśli nie ma się zmarszczek, to czy można (i warto) sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe? Dla kogo jest taka pielęgnacja? Pytamy o to dermatolożkę.

Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska
krem, smarowanie kremem
fot. Fotolia
W reklamach kremy przeciwzmarszczkowe prezentują młode kobiety. Od jakiego wieku najlepiej je używać? Dla kogo są zalecane? – pytamy dermatolożkę.

To bardzo indywidualna decyzja, zależna od typu skóry, predyspozycji genetycznych i intensywności ekspozycji na słońce. Zakłada się jednak, że pierwsze kosmetyki przeciwzmarszczkowe może już używać osoba w wieku 25–30 lat.

Ważna prewencja przeciwzmarszczkowa

Dlaczego tak wcześnie? Stosując delikatną prewencję w tak młodym wieku, odsuwamy w czasie tę chwilę, gdy pojawią się pierwsze zmarszczki. Trzeba pamiętać, że tworzą się one na wiele lat wcześniej, zanim zobaczymy je w lustrze. Dlatego warto pomyśleć o tym już w trzeciej dekadzie życia.

W kremach warto szukać przede wszystkim składników wzbogacających naturalny płaszcz wodno-lipidowy (np. olejek z pestek winogron) i dużej ilości silnych antyoksydantów (np. witaminę E, koenzym Q10, wyciąg z jagód Goji itp.). Trzeba również pamiętać o... całorocznej ochronie przeciwsłonecznej! Udowodniono bowiem, że to właśnie promieniu UV (zwłaszcza UVA) najbardziej przyspieszają procesy starzenia się skóry.

ZOBACZ TEŻ: Jak zimą dbać o twarz? Zmień krem!
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
dr n. med. Magdalena Łuczkowska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska

Specjalista dermatolog, ekspertka NIVEA

Ocena (2 oceny)

3.0
Doładuj
Przeładuj