pokój niemowlęcy
fot. materiały prasowe

Od przedszkolaka do nastolatka – zmiana pokoju bez wymiany mebli

Ile razy wymienia się meble w pokoju dziecka przez cały okres jego życia w domu rodzinnym? Przeciętnie 2 lub 3 razy. Każda taka zmiana, to spory wydatek. Producenci mebli wpadli na pomysł, jak go uniknąć.
Adela Prochyra
pokój niemowlęcy
fot. materiały prasowe
Oczekując na przyjście na świat niemowlaka przygotowujemy pokój z myślą o najbliższych 2-3 latach – tak było do tej pory. Pewne rzeczy są oczywiste – niemowlę będzie potrzebowało łóżeczka ze szczebelkami, z którego w pewnym wieku wyrośnie. Jako starsze dziecko zacznie potrzebować dużego biurka do odrabiania lekcji.

Wystrój i dekoracja pokoju też musi ulec zmianie. Z wiekiem dziecko zaczyna bawić się innymi zabawkami, aż w końcu zupełnie z nich wyrasta. Przytulanki i klocki zastępuje komputer. Jednak to, co stanowi podstawę wyposażenia pokoju dziecka i największy wydatek przy organizowaniu tej przestrzeni – szafa, regał, komoda, półki, szafka nocna – wcale nie musi ulegać wymianie na nowe. 

Urządzamy pokój dziecka - na lata

Jeżeli na początku zainwestujesz w proste, drewniane meble, za pomocą samych dodatków zmienisz wygląd i funkcje pokoju nie wymieniając całego wyposażenia (może z wyjątkiem łóżeczka). Np. producent mebli Pinio opracował zestaw mebli, który odpowiada potrzebom zarówno niemowlaka, jak i przedszkolaka oraz nastolatka. Nie oznacza to, że pokój niemowlęcia nie będzie wyglądał dziecięco lub pokój nastolatka będzie infantylny. Zobacz, jak może wyglądać pokój starszego dziecka lub nastolatka z wykorzystaniem tych samych mebli, których używało jako niemowlę (zdjęcie na górze):


 
Rozwiązaniem problemu są tu tapicerowane panele, nakładane na meble. W odpowiednim momencie wystarczy je zdemontować, a po ich zdjęciu nie pozostaje żaden ślad. Sukces tego pomysłu opiera się na prostych, uniwersalnych formach mebli i solidnych materiałach, z których je wykonano. W tym konkretnym przypadku wykorzystano solidną płytę laminowaną i drewno bukowe. 

Zobacz też inne pomysły na urządzenie dziecięcego pokoju: Źródło: materiały prasowe
Redakcja poleca: Jak odnowić mebel lub zabawkę? Pomaluj ją farbami kredowymi!
Odnawianie mebli jest jak dawanie im drugiego życia. Masz starą szafkę, krzesło lub... konika na biegunach? Pomaluj je farbami kredowymi i spraw, że będą jak nowe. Ba, piękniejsze niż ze sklepu, bo zrobione według własnego gustu i własnymi rękami! DIY rządzi! Zobacz na naszym filmie, jak samodzielnie odnawiać drewniane zabawki i meble.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy