nowe zasady otwarcia sklepów
fot. Adobe Stock

Od poniedziałku znów zmiany w godzinach otwarcia sklepów

Od poniedziałku 20 kwietnia obowiązują zmiany w tzw. godzinach dla seniorów w sklepach. Są też nowe limity liczby osób w sklepach.
Agnieszka Majchrzak
nowe zasady otwarcia sklepów
fot. Adobe Stock
Godziny dla seniorów zostały wprowadzone wraz z obostrzeniami w handlu w związku z epidemią koronawirusa. Chodziło o to, aby starsze osoby będące w grupie większego ryzyka zachorowania na COVID-19 mogły zrobić zakupy w mniej zatłoczonych sklepach.

Godziny dla seniorów bez weekendów

Od poniedziałku osoby powyżej 65. roku życia będą mogły zrobić swobodnie zakupy przez 2 godziny, ale tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Dotychczas w godz. 10-12 w sklepach zakupy mogły robić tylko osoby powyżej 65. roku życia. Rządowe rozporządzenie opublikowane w niedzielę ograniczyło udogodnienie dla seniorów tylko do dni roboczych w tygodniu.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Branża handlowa niezadowolona z godzin dla seniora

Godziny dla seniora to z jednej strony bardzo słuszne i potrzebne ułatwienie dla starszych osób, z drugiej jednak strony wywoływało również krytykę. Branża handlowa była zdania, że prowadziło to do nieodpowiedniego traktowania klientów poniżej 65. roku życia, którzy byli wypraszani ze sklepów, jeżeli przebywali w nich w czasie zarezerwowanym dla seniorów.

W aptekach kupisz leki w godzinach seniora

Apteki również utrzymują godziny seniora, ale w ich pracy już od dwóch tygodni obowiązują odstępstwa od tej zasady. W godzinach 10-12 mogą zrobić zakupy także osoby, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia, lub zdrowia.

W sklepach może przebywać więcej osób

Przypominamy, że od 20 kwietnia zmieniają się także obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w sklepach. Od poniedziałku zakupy jednocześnie może robić przy kasach 4 klientów w sklepach do 100 metrów kwadratowych powierzchni. Z kolei w większych sklepach obowiązuje przelicznik jednej osoby na 15 mkw.

Robiąc zakupy na targowiskach i straganach, ograniczenie dotyczy 4 osób przy stanowisku. 4 osoby przypadać będą także na jedno stanowisko kasowe na stacji paliw.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy