Oda do niewyspanych rodziców
fot. You Tube

"Oda do niewyspanych rodziców" czyli lepiej się śmiać niż płakać

Od narodzin dziecka nie przespałaś porządnie ani jednej nocy? Padasz na nos ze zmęczenia? Pośmiej się z tego wraz z innymi niewyspanymi rodzicami, a nawet ... z całym chórem!
Beata Turska
Oda do niewyspanych rodziców
fot. You Tube

"Złaź stamtąd!" "Zaraz zwariuję!" "Co masz w buzi? " "Dlaczego nie śpisz????"  Brzmi znajomo, prawda?

To fragmenty  "Ody do niewyspanych rodziców", którą znaleźliśmy na Facebooku, na stronie  Chóru Komentujących Wrocławian.

Oda powstała już jakiś czas temu, jednak warto ją przypomnieć, bo temat rodzicielstwa został tu potraktowany z rozmachem i śmiertelną (choć udawaną) powagą, która sprawia, że trudno się nie roześmiać:  nowe słowa, napisane  na melodię "O, Fortuna!" ze słynnej kantaty Carla Orffa "Carmina Burana" śpiewa  ... 200 osobowy chór filharmonii w Sydney z towarzyszeniem tamtejszej orkiestry symfonicznej!
"Genialne!", "Dziękuję!", "To takie prawdziwe, zwłaszcza w przypadku bliźniaków!" - można przeczytać w komentarzach pod filmem zamieszczonym w serwisie You Tube. Podpisujemy się pod tym obiema rękami, bo uważamy, że z codziennych problemów lepiej się śmiać, niż pozwalać, by owładnęła nami złość.

Autor słów, Matthew Hodge z Australii, doskonale wiedział, o czym pisze. Jest tatą trójki dzieci.  Do napisania "Ody dla niewyspanych rodziców" zainspirował go najmłodszy, roczny  synek. Matthew  zawarł  w tekście mnóstwo zwrotów, które on i jego żona codziennie kierują do swoich pociech. My także!

Sprawdź jak być dobrą mamą

Poniżej znajdziesz tłumaczenie całości.

Dzisiaj w chórze do kawy "Oda do niewyspanych rodziców". Nowe słowa do (poznaliście na pewno) "O, Fortuna!" ze słynnej...

Posted by Chór Komentujących Wrocławian on 6 maja 2015

 


A jak ty radzisz sobie z brakiem snu i frustracją? Śmiejesz się z tego? Po prostu próbujesz przetrwać? A może masz inne sposoby? Podziel się nimi w komentarzu pod tekstem.

Przeczytaj także: Dlaczego dziecko nie chce spać?
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy