GRY
 
 

Odbijanie powietrza

Po jedzeniu – obowiązkowe. Jak ułatwić maluszkowi odbijanie? Poznaj najskuteczniejsze techniki.

Dziecko podczas ssania oprócz mleka połyka także powietrze, które gromadząc się w żołądku, wywołuje uczucie sytości, zanim maluch zje do końca odpowiednią porcję pokarmu.

Dlatego bardzo ważne jest pozbywanie się tego połkniętego powietrza tak, aby dziecku "zrobić miejsce" na niedopitą część mleka. Powinnaś umożliwiać maluszkowi wydalenie zbędnego powietrza kilka razy w ciągu karmienia (jeśli karmisz butelką i mniej więcej co pięć minut, gdy karmisz piersią).

Istnieją trzy sposoby, aby doprowadzić do odbicia połkniętego powietrza:

1. Na ramieniu
Należy oprzeć dziecko na swoim ramieniu i podeprzeć je jedną ręką. Drugą trzeba masować lub poklepywać plecki dziecka.

2. Na brzuszku na Twoich udach
Należy położyć malucha na swoich udach tak, by jego brzuszek opierał się na jednej nodze, a główka na drugiej następnie trzymając je jedną ręką, drugą masować lub poklepywać plecki dziecka.

3. Na siedząco
Należy posadzić dziecko na kolanach w takiej pozycji, aby miało główkę pochyloną do przodu. Następnie przytrzymać jedną ręką pod pachą, a drugą poklepywać po pleckach. Trzeba uważać, by główka maluszka nie odchyliła się nagle do tyłu.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj