GRY
 
 

Jestem otyła, powinnam schudnąć przed ciążą

Lekarze zalecają otyłym przyszłym mamom, by przed ciążą zrzuciły kilka, a nawet kilkanaście kilogramów. Mgr Małgorzata Pelikan, dietetyczka kliniczna, podpowiada, kiedy zacząć odchudzanie.

Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan
dieta, odchudzanie
fot. Fotolia
Jestem otyła i powinnam schudnąć przed zajściem w ciążę. Boję się tylko, że jak zacznę się odchudzać, to zabraknie mi składników mineralnych, witamin, że organizm będzie wyniszczony, że będę miała kłopoty z zajściem w ciążę. Jak rozplanować odchudzanie (muszę schudnąć około 10 kg)? Od czego i kiedy zacząć? Agnieszka

Warto zobaczyć: Odchudzanie przed ciążą (dyskusja na forum)

Racjonalne odchudzanie nie powoduje negatywnych skutków w postaci niedoborów witaminowo-mineralnych.  Z racji tego, iż dieta w Pani przypadku powinna uwzględniać potencjalną możliwość ciąży na etapie kuracji, powinna Pani udać do dietetyka klinicznego w celu ustalenia indywidualnego planu dietetycznego. Na redukcję 10 kg należałby dać sobie mniej więcej pięć miesięcy czasu, zacząć należy od podjęcia twardej decyzji  o  zmianach żywieniowych – im szybciej, tym lepiej. Dietetyk pomoże Pani usystematyzować kwestię żywieniową.

Zobacz też: Dlaczego warto jeść migdały, planując ciążę
Redakcja poleca: Dlaczego warto ćwiczyć jogę starając się o dziecko? - film.
O tym dlaczego warto ćwiczyć jogę przygotowując się do zajścia w ciążę mówi Aleksandra Kunstler, instruktorka i współwłaścicielka pracowni Jogamudra w Warszawie.
mgr Małgorzata Pelikan
Konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan

Dietetyk kliniczny, pracuje w  Centrum Dietetyki Klinicznej 4Health w Katowicach.

Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj