Jakie błędy popełniają mamy odchudzające się po porodzie? Film

Schudnąć po ciąży – to marzenie wielu mam. Jednak, jak tłumaczy kosmetolog Anna Salomon, szczupła sylwetka wymaga cierpliwości i wytrwałości. Jakie zatem są najczęstsze błędy świeżo upieczonych mam podczas odchudzania? Sprawdź i i sama ich nie popełnij.

Zobacz inne z serii: Jesteś mamą - zobacz nasze najlepsze filmy o macierzyństwie [WIDEO] (10)

Po ciąży i połogu, czyli sześciu tygodniach po porodzie, kiedy kobieta wymaga szczególnej ochrony, wiele mam postanawia pomału rozpocząć odchudzanie. Powrót do formy nie jest jednak łatwy ani szybki, jak tłumaczy kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skin Concept w Wilanowie. Kobiety popełniają wówczas wiele błędów, które nie tylko nie przyspieszają, ale wręcz uniemożliwiają naturalny spaced wagi. Do największych grzechów mam należy głodówka, która hamuje metabolizm i sprawia, że po jej zaprzestaniu organizm zamiast zużywać, to magazynuje energię pochodzącą z jedzenia.

Zobacz też: Schudnąć po porodzie – przewodnik po metodach odchudzania

Na co warto postawić, żeby schudnąć po porodzie? Anna Salomon określa trzy filary zdrowego gubienia nadprogramowych kilogramów:
  • aktywność, czyli ruch, ćwiczenia
  • odpowiednia dieta – czyli zdrowa dieta na co dzień: zróżnicowana, bogata w warzywa, ryby i chude mięso, nie mylić ze szkodliwą głodówką
  • zabiegi i masaże – najlepiej w sprawdzonym, dysponującym doświadczonym personelem salonie lub klinice.

Zobacz też:
Jak pomóc piersiom wrócić do formy sprzed ciąży?
Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie
Odchudzanie przez ograniczenie wchłaniania - suplement diety

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy