fot. Facebook/Breastfeeding Mama Talk

Jesteś zapracowaną mamą i chcesz karmić piersią? Jest na to sposób!

“Mam nadzieję, że kobiety uwierzą, że mogą być pełnoetatowymi mamami jednocześnie rozwijając karierę” – mówi Melissa, młoda mama, której zdjęcie podbija serca innych mam.
Hanna Szczesiak
fot. Facebook/Breastfeeding Mama Talk
Bycie rodzicem, a w szczególności bycie mamą, wiąże się ze specjalnymi umiejętnościami: wyjątkową podzielnością uwagi, ponadprzeciętną kreatywnością, anielską cierpliwością i zdolnością do robienia kilku rzeczy jednocześnie. Karmiące mamy są tego najlepszym przykładem!

"Nie rezygnujcie z karmienia piersią"

Na facebook’owym profilu wspierającym karmiące mamy pojawiło się zdjęcie, które stało się ogromną inspiracją dla wielu kobiet. Melissa Bressler, młoda mama i radioterapeutka, siedzi przy komputerze, pracuje, je obiad i jednocześnie odciąga pokarm z piersi. Wszystkie mamy posiadają magiczną moc wielozadaniowości

“Mam nadzieję, że inne mamy poczują, że wciąż mogą zapewnić dziecku najlepszy pokarm – własne mleko. Nawet wtedy, jeśli są studentkami albo pracują zawodowo. To ważne, żeby kobiety miały świadomość, że mają taką możliwość" mówi Melissa, która urodziła córeczkę będąc jeszcze w szkole. 

Wiele kobiet ma problemy z laktacją, część z nich nie jest w stanie karmić malucha piersią, ani nawet odciągać pokarmu. Mamy, które mogą karmić, ale przestają ze względu na inne obowiązki, powinny spróbować innych rozwiązań – apeluje Melissa.

W komentarzach pod postem możemy zobaczyć wiele zdjęć mam odciągających pokarm: w pracy, w samochodzie, przy posiłku, z dziećmi na rękach.

Zobacz:


 
 

Co myślicie o apelu Melissy? Odciąganie pokarmu jest rozwiązaniem dla zapracowanych mam?

Czytaj także: Czy mleko mamy jest trucizną?!
Redakcja poleca: Jak długo można przechowywać odciągnięty pokarm? [WIDEO]
Nie zawsze jest tak, że możesz podać dziecku mleko prosto z piersi. Jeśli chcesz karmić malucha tylko swoim mlekiem, możesz je odciągnąć laktatorem i zostawić, żeby podał je kto inny. Ale pokarm z piersi trzeba odpowiednio przechowywać. Czy wiesz jak?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy