GRY
 
 

Jak zrobić odcisk stópki dziecka w 5 minut? Zrób to sama! [FILM]

Chcesz mieć wyjątkową pamiątkę - odcisk stópki dziecka? Nie musisz wydawać pieniędzy. Odcisk stópki możesz zrobić sama w domu za grosze i to w 5 minut. Zobacz film krok po kroku. To bardzo proste!

Odcisk stópki dziecka w masie porcelanowej

Niemowlę bardzo szybko się zmienia. Maleńka stópka, którą całujesz za chwilę będzie chodziła w bucikach, za moment te buciki będą za małe, chwilę później usłyszysz "Mamo, te buty są niemodne!"... Dzieci tak szybko rosną! Jak zatrzymać te wyjątkowe chwile? Warto zrobić odcisk stópki dziecka w masie porcelanowej, który powiesisz na ścianie lub podarujesz bliskim w prezencie. Jak taką pamiątkę zrobić samodzielnie w domu? To bardzo łatwe. Zobacz filmik!
 

Masa porcelanowa - przepis

Co będzie potrzebne do wykonania odcisku stópki dziecka? Do zrobienia masy porcelanowej przygotuj sobie:
(proporcje - w zależności od tego ile masy chcemy uzyskać - zobacz na filmie)
  • skrobię kukurydzianą (lub ziemniaczaną) - 1 szklanka/filiżanka
  • sodę oczyszczoną - 2 szklanki/filiżanki
  • gorącą wodę - 1/2 szklanki/filiżanki
Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Odcisk stópki dziecka krok po kroku:

Najpierw łączymy w misce skrobię i sodę oczyszczoną. Dolewamy wodę. Mieszamy wszystko na jednolitą masę. Potem podgrzewamy na patelni (lub w garnku), aż się zestali. Masa powinna przypominać konsystencją puree ziemniaczane. Następnie wyrabiamy z powstałej masy ciasto. Potem wałkujemy - najlepiej na kawałku papieru do pieczenia, by łatwo można było je zdjąć. Można podsypać mąką ziemniaczaną.

Sprawdź też: Ozdoby i dekoracje do pokoju dziecięcego na bangla.pl

Przy pomocy kokilki/miseczki wycinamy z masy okrągły kształt (może być też każdy inny dowolny wedle uznania). Wygładzamy krawędzie. Następnie przyciskamy lekko stópkę dziecka do masy. Robimy dziurkę i przeplatamy tasiemkę/wstążkę/sznureczek. Pamiątkowy odcisk stópki maluszka gotowy - można wieszać na ścianie lub sprezentować dziadkom! Odkładamy lub wieszamy do wyschnięcia, po ok. 12 godzinach warto obrócić. Schnie zazwyczaj ok. 24 godziny.

Źródło: Bright Side - 5-Minutes Crafts

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami