X edycja konkursu Bizneswoman Roku
fot. Adobe Stock

Znasz wyjątkową kobietę, która wspiera matki? Zgłoś jej kandydaturę do nagrody!

Mamy możliwość zgłoszenia kandydatur i zagłosowania na kobiety działające na rzecz mam. Wesprzyjmy się i oddajmy swój głos w X jubileuszowej edycji konkursu Bizneswoman Roku – możemy to zrobić do 20 listopada!
Agnieszka Majchrzak
X edycja konkursu Bizneswoman Roku
fot. Adobe Stock
Fundacja Sukces Pisany Szminką organizuje jubileuszową X edycję konkursu Bizneswoman Roku, w którym nagradza kobiety zmieniające rzeczywistość społeczną. Kandydatki można zgłaszać do 20 listopada.

Błaszczyk, Chmielewska laureatkami konkursu

To bardzo prestiżowy konkurs, którego dotychczasowymi laureatkami były takie wielkie osobowości jak: Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” pomagająca wyjść dzieciom ze śpiączki, siostra Małgorzata Chmielewska z „Chleba życia” wspomagająca bezdomnych oraz Magdalena Prokopowicz, która przerwała tabu na temat raka (prezeska Fundacji Rak’n’Roll).
  [content:0_20004,0_22033,1_3804,2_1196:PsychologicalTest]

Nie ma z góry narzuconej listy osób pretendujących do tytułu. Możesz wysłać dowolną kandydaturę i nie musi to być postać z pierwszych stron gazet. Kandydatki mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać nominowane przez osoby trzecie, które doceniają zaangażowanie i pracę działaczek. Mogą to być osoby działające lokalnie, o których działalności wie jeszcze niewiele osób, jak i te znane publicznie ze swojego zaangażowania.
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

Patronat Anny Lewandowskiej

Tegoroczna edycja zyskała wyjątkowe wsparcie w postaci Anny Lewandowskiej, która patronuje kategorii „Działalność społeczna”. Lewandowska, będąc utytułowaną sportsmenką i influencerką jest doceniana za swoją działalność na rzecz motywowania kobiet do zmiany stylu życia na zdrowszy, jest także Prezesem Olimpiad Specjalnych. Od lat angażuje się we wspieranie osób potrzebujących pomocy.

„To bardzo ważne, żeby głośno mówić o tych, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia, czasami motywacji lub wskazania kierunku albo dobrego słowa. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może tej pomocy kiedyś potrzebować” - tłumaczy Anna Lewandowska. „Każda inicjatywa niosąca za sobą pozytywne efekty jest niezwykle ważna. Dlatego postanowiłam wesprzeć kategorię +Działalność społeczna+. Jest mi bardzo bliska” – dodała Anna Lewandowska.

- Uważam również, że tych, którzy chcą pomagać i robią to na co dzień, także należy wspierać. Trzeba ich umacniać, by pomagali nadal i mieli na to siły – podkreśliła.

To już X edycja konkursu

Zgłoszenia lub nominacji w 5 kategoriach otwartych można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bizneswomanroku.pl. Statuetki dla Bizneswoman roku zostaną wręczone na X jubileuszowej gali połączonej z balem charytatywnym 2 marca 2019 roku.

Konkurs Bizneswoman Roku od 10 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu, nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

- Kobiety, które działają na rzecz potrzebujących stają przed podwójnie trudnym zadaniem. Z jednej strony muszą budować świadomość wagi problemu, który rozwiązują. Z drugiej, cały czas muszą pozyskiwać środki, partnerów, fundusze, by móc realnie pomagać. Dlatego kategoria „Działalność społeczna” zajmuje szczególne miejsce w naszym konkursie – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia: 
 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz też:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy