Odeta Moro o trudach macierzyństwa
fot. screen Instagra/odetamoro

Odeta Moro nagrała płaczącego syna. Już wcześniej mówiła o TRUDACH macierzyństwa

Nagranie, na którym niespełna 3-letni syn Odety Moro zanosi się płaczem, podzieliło mamy. Jedne podziwiają dziennikarkę za cierpliwość, inne są porażone jej dystansem i mówią głośno: nagrywanie płaczącego dziecka, zamiast uspokajania czy przytulenia, jest skandaliczne. Odeta Moro już jakiś czas temu opowiadała publicznie o trudach macierzyństwa. Przyznała, że bycie mamą to niezwykle ciężka praca.
Odeta Moro o trudach macierzyństwa
fot. screen Instagra/odetamoro

Odkąd Odeta Moro urodziła drugie dziecko, próbuje nawiązać więź z innymi mamami. W mediach społecznościowych pokazuje, z czym mierzy się każdego dnia: jako mama kilkulatka, ale też jako kobieta, która zdecydowała się na późne macierzyństwo.

Odeta Moro: „Macierzyństwo to najcięższa praca”

W jednym z ostatnich wywiadów dziennikarka poruszyła ten temat. „Bycie matką to ciężka praca, najcięższa. Nie ukrywam, że późne macierzyństwo jest okupione większym wysiłkiem” – wyjawiła na łamach „Twojego Imperium”. Dodała jednak, że przy drugim dziecku pojawia się „większa świadomość i spokój”.

O tym, że macierzyństwo daje w kość – niezależnie od wieku – wiedzą chyba wszystkie mamy. Która mama nie miała czasem ochoty, by rzucić wszystko i wyprowadzić się na drugi koniec świata? Albo przynajmniej zamknąć się na kwadrans w łazience, by się wypłakać, uspokoić myśli, ochłonąć… A jednak niektóre metody wychowawcze budzą ogromne emocje i dzielą mamy.

Czytaj też: Dziecko w histerii, drze się jak opętane? Wystarczy, że przestaniesz robić tę jedną rzecz!

Odeta Moro zamieściła film z płaczącym dzieckiem

Tak było w przypadku Odety Moro, gdy opublikowała na Instagramie film, na którym mały Lew płacze i nie umie poradzić sobie z trudnymi emocjami. Sytuacja miała miejsce, gdy dziennikarka wracała z synkiem z placu zabaw – choć musieli już iść do domu, malec nie miał na to ochoty.

„Do domu. Do domu. Gdzie jest dom?” – mówi na nagraniu dziennikarka, po czym dodaje: „Widzisz, już nie możesz oddychać, tak się oplułeś cały”. Choć taki widok to dla wielu rodziców codzienność, część mam obserwujących Odetę Moro uznała, że zamieszczenie takiego filmu w sieci to publiczne upokarzanie dziecka.

„W takich momentach chyba lepiej zejść do poziomu dziecka i tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć. A nie nagrywać” – napisała pod filmem jedna z mam.

„To jest bardzo nie w porządku i godzi w godność dziecka. Po prostu nie wrzuca się takich rzeczy, niezależnie od motywacji. To już nie jest normalizacja rodzicielskich trudności. To jest przekraczanie granic dziecka” – dodała druga.

Całym sercem popieramy te słowa! Bo choć każda mama może mieć gorszy dzień, nie można lekceważyć emocji malca. Nigdy!
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy