GRY
 
 

Odkręcenie kranu, bujanie na pralce i 10 innych sposobów na dziecięcy płacz

Co zrobić, by dziecko przestało płakać? Oto 12 sprawdzonych sposobów na szybkie uspokojenie dziecka.

Płaczące niemowlę - sposoby na płacz dziecka
fot. fotolia
Nikt nie lubi słuchać płaczu dziecka. Istnieją szczęściarze, których dzieci prawie wcale nie płaczą. Są też tacy, którzy stają na głowie, by uspokoić maleństwo. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, to postaramy ci się pomóc. Oto 12 sprawdzonych sposobów, które pomagają szybko uspokoić maleństwo.
 
 1. Rozpoznaj potrzebę. Większość dzieci płacze, gdy są głodne, mają mokro lub jest im za gorąco. Jeśli wykluczysz te przyczyny, a maluch wciąż płacze, przejdź do kolejnych punktów.
   
 2. Włącz suszarkę. Dźwięk suszarki, czyli tzw. biały szum wpływa kojąco na niemowlęta.
   
 3. Połóż dziecko w foteliku/nosidełku/leżaczku na pralce. Nie zostawiaj go i cały czas miej je na oku. Delikatne drżenie i hałas urządzenia uspokajają dziecko. Śpiące dziecko i przy okazji zrobione pranie to dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu.
   
 4. Nuć "shhhhh" do ucha dziecka. Taki dźwięk działa uspokajająco. Podobne działanie ma odgłos szumiących fal. 
   
 5. Kołysz je. Taki ruch działa na dzieci wyciszająco.
   
 6. Wybierzcie się na samochodową przejażdżkę. Większość dzieci zasypia w trakcie jazdy.
   
 7. Odkręć kran. Książę William niedawno ujawnił, że jego ulubioną metodą, aby uspokoić płaczącego księcia George, było odkręcenie kranu. Dźwięk z bieżącej wody może mieć bardzo uspokajające działanie.
   
 8. Odkurz podłogę. Podobnie jak w przypadku pralki, metoda ta pozwala uspokoić dziecko i oczyścić dom w tym samym czasie. Odkurzacz może wydawać się zbyt hałaśliwym urządzeniem dla maleństwa, ale dla niektórych dzieci, jest dokładnie tym, czego potrzebują.
   
 9. Zrób dziecku ciepłą kąpiel. Ciepła woda działa rozluźniająco i kojąco na dorosłych, dlaczego nie miałaby mieć podobnego wpływu na dziecko? Rozluźniony maluch zdecydowanie szybciej zaśnie.
   
 10. Woź dziecko w wózku. Dzieci podczas wożenia w wózku uspokajają się podobnie jak w trakcie jazdy samochodem. Dodatkowym atutem spaceru jest dotlenienie dziecka.
   
 11. Huśtaj dziecko. Dzieci uwielbiają taki ruch!
   
 12. Śpiewaj kołysanki. Twój głos jest tym, co najlepiej działa na dziecko. Nuć więc maleństwu kołysanki.

Który ze sposobów sprawdził się u ciebie? A może masz swój własny? Napisz w komentarzu.

Zobacz też:
6 cech, które niespodziewanie zyskujemy, stając się matkami. Ty też!
Redakcja poleca: Kolka u niemowląt: objawy i leczenie - film
O kolce u niemowlaka mówi doświadczony pediatra - jak rozpoznać kolkę i jak pomóc dziecku? Czy niemowlę cierpiące na kolkę trzeba pokazać lekarzowi?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj