Łazienki Królewskie

Odkrywcy Tajemnic Przyrody - warsztaty przyrodnicze

Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie i Fundacja Nasza Ziemia zapraszają dzieci 6-12 lat na niezwykłe warsztaty przyrodniczo-ekologiczne.
Łazienki Królewskie
Warsztaty polegać będą na odkrywaniu Ogrodu Łazienkowskiego w oparciu o eksperymenty i obserwacje przyrodnicze. Będziemy przepowiadać Łazienkom pogodę, badać wodę, podglądać najmniejszych mieszkańców, wędrować między naturą na dworze i naturą w muzeum, podsłuchiwać ptaki, a wszystko to w samym centrum wielkiej stolicy!

Karnet na 5 zajęć: 60zł (5 zajęć w cenie 4)
Cena pojedynczych zajęć: 15zł

Prowadzą animatorzy z Fundacji Nasza Ziemia

Terminy warsztatów (2 niedziela miesiąca):
11 marca,
8/15 kwietnia,
13 maja,
10 czerwca
godz. 11.00

miejsce spotkania: Stara Kordegarda

11.03 g.11:00
tytuł warsztatu: Źródło życia
Marcowe warsztaty poświęcimy wodzie. Na początku zagramy w grę planszową, która pozwoli nam odpowiedzieć na ważne pytanie: komu potrzebna jest woda? Dowiemy się także w jaki sposób wodę się uzdatnia i oczyszcza, wykonamy doświadczenia ze sprawdzenia czystości wody w różnych miejscach Warszawy, a także dowiemy się jak można oszczędzać wodę.

15.04 g.11:00
tytuł warsztatu: WySZ(T)UKAJ naturę!
Odkrywcy Tajemnic Przyrody ruszają na podbój Ogrodu Łazienkowskiego! Nie będzie to jednak zwykły spacer, lecz niezwykła przygoda, podczas której będziemy tropić elementy florystyczne i faunistyczne na terenie całych Łazienek. Do tego każdy będzie musiał wykonać niezwykłe zadania, które pomogą nam zrozumieć dlaczego tak wiele motywów zwierząt i roślin znajduje się w dziełach sztuki na terenie Ogrodu Łazienkowskiego.

13.05 g. 11:00
tytuł warsztatu: Zielone Łazienki
Ile gatunków roślin znajduje się na terenie Ogrodu Łazienkowskiego? Na tych zajęciach będziemy poznawać nazwy traw, krzewów i drzew, stworzymy własne zielniki, w których zanotujemy najciekawsze informacje, a także odwiedzimy nieznane i całkiem dzikie tereny Łazienek! Na koniec wypełnimy quiz, który sprawdzi naszą wiedzę, zdobytą podczas tego niezwykłego spaceru.

10.06 g.11:00
tytuł warsztatu: Co w trawie piszczy?
W zasadzie prawie każdy wie, że w Łazienkach można spotkać pawia albo sikorki, ale to nie jedyne zwierzęta jakie mieszkają w Ogrodzie. Odkrywcy Tajem,nic Przyrody uzbrojeni w lornetki i notesy ruszą na spotkanie ze zwierzętami zamieszkującymi Łazienki. Będziemy oglądać ptaki, badać życie motyli, pośledzimy wszędobylskie wiewiórki a może nawet uda nam się spotkać sarenkę?

Na koniec cyklu warztatu dzieci otrzymują dyplomy Odkrywców Tajemnic Przyrody a Ci, którzy byli na wszystkich zajęciach - specjalne wyróżnienia!
zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 043
więcej informacji: www.facebook.com/OEM.LAZIENKI
Poznaj z nami sekrety Ogrodu Łazienkowskiego i stań się prawdziwym ODKRYWCĄ TAJEMNIC PRZYRODY!
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy