lepiej odłożyć ciążę na lepsze czasy
fot. Adobe Stock

„Odłóżcie ciążę na lepsze czasy”: dramatyczny apel do młodych kobiet

Młode kobiety powinny na razie zrezygnować z macierzyństwa. Do planów powiększenia rodziny lepiej powrócić w lepszych czasach, gdy minie już pandemia koronawirusa − uważają władze jednego z krajów najbardziej poszkodowanych przez COVID-19.
Magdalena Drab
lepiej odłożyć ciążę na lepsze czasy
fot. Adobe Stock
Brazylia ostrzegła kobiety, aby dla dobra swojego i dzieci nie zachodziły teraz w ciążę. Znacznie bezpieczniej odłożyć macierzyństwo do czasu, gdy pandemia koronawirusa będzie już tylko wspomnieniem.

Z ciążą lepiej poczekać... na lepsze czasy

Niestety okazuje się, że różne odmiany koronawirusa obserwowane w Brazylii są coraz bardziej agresywne i groźne dla kobiet w ciąży. Władze kraju zalecają więc odwlekanie decyzji o poczęciu:

„Jeśli to możliwe, [kobiety powinny] odłożyć ciążę na nieco lepsze czasy, aby spokojniej przejść przez ten okres” – powiedział w piątek sekretarz podstawowej opieki zdrowotnej brazylijskiego ministerstwa zdrowia, Raphael Camara.

Apel nie dotyczy jednak wszystkich przyszłych mam, a tylko tych młodych, które mają jeszcze czas i szanse na zdrową ciążę w przyszłości:

„Oczywiście nie możemy tego powiedzieć tym kobietom, które mają 42-43 lata, ale dla młodej kobiety, która może się wstrzymać, najlepiej będzie, jeśli trochę poczeka” – powiedział Raphael Camara podczas konferencji prasowej.

Brazylia zajmuje drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych pod względem zgonów spowodowanych Covid-19. Według danych Johns Hopkins University odnotowano tam już 368 749 zgonów i ponad 13,8 milionów przypadków zakażeń. Wcześniej informowano też o bardzo wysokiej śmiertelności wśród dzieci zakażonych koronawirusem.

Tragiczna sytuacja epidemiczna w Brazylii to po części wina nowych mutacji koronawirusa uważanych za wyjątkowo zaraźliwe. Nie bez znaczenia jest także lekceważenie przez niektórych Brazylijczyków podstawowych środków ostrożności, jak np. dystans społeczny.

Źródło: cnn.com, bbc.com

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy