odmowa sprzedaży osobom bez masek
fot. Adobe Stock

Od teraz sprzedawca będzie miał prawo odmówić obsługi klienta bez maseczki

Komisja Zdrowia przyjęła projekt w sprawie COVID-19. Oznacza to, że czeka nas wiele zmian. Jedną z nich jest możliwość odmowy sprzedania towaru osobie, która nie ma zakrytego nosa i ust.
Joanna  Biegaj
odmowa sprzedaży osobom bez masek
fot. Adobe Stock
W związku z epidemią koronawirusa i gwałtownym wzrostem zakażeń rząd wprowadził liczne obostrzenia. W nocy Komisja zdrowia przyjęła projekt ws. Covid-19. Czeka nas dużo zmian, między innymi w sklepach. Jeśli kupujący nie będzie miał na twarzy maseczki - ekspedient może odmówić mu sprzedania towaru. 

Odmowa sprzedaży osobom bez masek

Wciąż są osoby, które sprzeciwiają się noszeniu maseczki i nie chcą jej zakładać nawet w pomieszczeniach zamkniętych, np. sklepach. Od teraz takie osoby nie będą mogły zrobić zakupów - sprzedawca będzie mógł odmówić sprzedania towaru osobie, która nie będzie mieć zakrytego nosa i ust. Wcześniej nie było to w żaden sposób uregulowane prawnie, teraz jednak się to zmieni. Komisja Zdrowia podczas obrad (do późnej nocy!) przyjęła poprawkę Lewicy o odmowie sprzedaży osobom bez masek.
Redakcja poleca: Świąteczne prezenty dla dziecka wybierz w Hamleys! [WIDEO]
Szukasz oryginalnych pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla dzieci? Zajrzyj koniecznie do pierwszego w Polsce sklepu z zabawkami Hamleys, w którym od 250 lat spełniają się marzenia dzieci!

Medycy, ale też rodzice

Posłowie zaakceptowali także poprawkę o tym, żeby medycy, którzy są rodzicami dzieci 14. roku życia, nie byli kierowani do pracy przez wojewodę.
e-book Odporność dziecka konsultacja dr P. Grzesiowski

Medycy zwolnieni z odpowiedzialności

Projekt zakłada także wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej podczas epidemii za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych, a także podwyższenie ich wynagrodzeń. Zmiany będą dotyczyły również ułatwień w zatrudnianiu lekarzy spoza Unii Europejskiej.

100% wynagrodzenia dla funkcjonariuszy na kwarantannie

Komisja zaaprobowała też propozycję, by funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Służby Więziennej (którzy zostali wyznaczeni do pracy w związku z epidemią) dostali 100 proc. wynagrodzenia w przypadku trafienia na kwarantannę lub izolację.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy