GRY
 
 

Czym jest prawdziwa ekologiczna odzież?

To, co można określić mianem “eko", stało się popularną alternatywą dla odzieży produkowanej na skalę masową, a co za tym idzie, tworzonej najtańszymi środkami.

ekologiczna odzież, bluzeczka
fot. materiały prasoweŚwiat mody od dłuższego czasu staje naprzeciw oczekiwaniom klientów, wzbogacając swoją ofertę o produkty ekologiczne.

Czym jest w takim razie prawdziwa ekologiczna odzież?

Dla firm oferujących takie ubrania, najważniejszy jest ekologiczny i etyczny proces produkcji. Ekologiczność nie sprowadza się jedynie do wyboru odpowiedniego materiału, równie ważne są warunki, w jakich tworzona jest odzież, forma sprzedaży, a także długotrwała funkcjonalność wyrobów. Producenci odzieży ekologicznej chętnie wspierają lokalne przedsiębiorstwa, plantacje i fabryki, dbając o godne warunki dla pracowników oraz zapobiegając zatrudnianiu dzieci - działalność taka jest zgodna z certyfikatem Fair Wear Fundation.


Dobrym przykładem takiej marki jest L’asticot, która od 2009 roku tworzy wyjątkową organiczną odzież dziecięcą. Głównym założeniem szwajcarskiej firmy jest kształtowanie w dzieciach wrażliwości na piękno przy jednoczesnej nauce szacunku do otaczającego świata.Projektowane w Szwajcarii ubrania są produkowane w Portugalii z najwyższej klasy materiałów, a swoje kolory zawdzięczają barwnikom nie zawierającym żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.
Organiczna bawełna, używana w produkcji, pochodzi z Indii, gdzie jest uprawiana ręcznie bez dodatku pestycydów i nawozów sztucznych. Wpływa to nie tylko na najwyższą jakość materiału, ale również bezpośrednio na środowisko lokalnej ludności.
Wełna sprowadzana jest z małych hodowli owiec w Argentynie, gdzie zwierzęta karmione są produktami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego, a podczas produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Dzięki temu wszystkie ubrania posiadają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) i są w 100% ekologiczne.

Odzież L’asticot kierowana jest do dzieci i to ich komfort jest najważniejszy dla twórców marki. Ubrania są nie tylko piękne, kolorowe i pełne ponadczasowych wzorów.

Dzięki zastosowaniu organicznych surowców, wszystkie tkaniny są wyjątkowo miękkie, trwałe, a przede wszystkim zdrowe dla dziecięcej skóry. Podczas produkcji duży nacisk stawiany jest na uniwersalność i długowieczność odzieży, która dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu i doborowi materiałów jest bardzo trwała i elastyczna, przez co rośnie wraz z dzieckiem i może służyć kolejnym pokoleniom.

Większość produktów L’asticot może być noszona zarówno przez dziewczynki,  jak i chłopców.

       
Redakcja poleca: Przegląd wiosenno-letnich ubranek dla przedszkolaka Mothercare
Naszedł czas wymiany garderoby przedszkolaków z zimowej na wiosenno-letnią. Zobacz, co Mothercare proponuje chłopcom w swojej najnowszej kolekcji.
Doładuj
Przeładuj