Matka w ramach kary goli córce głowę na łyso
fot. YouTube/tuan bui

Ogoliła córce głowę na łyso – czy znacie bardziej okrutny sposób karania dziecka?!

By dać córce nauczkę, matka zgoliła jej głowę na łyso. "Brawo dla mamy!" – piszą internauci. Jak można zrobić swojemu dziecku coś takiego?!
Hanna Szczesiak
Matka w ramach kary goli córce głowę na łyso
fot. YouTube/tuan bui
W serwisie Wirtualna Polska pojawił się film, który nami wstrząsnął.

Film pokazuje, jak matka przy użyciu maszynki goli córce głowę. Dziewczynka płacze, krzyczy i zasłania dłońmi twarz. Ogolenie głowy miało być nauczką dla dziewczynki, która obrażała chorą na raka koleżankę.

Nie znamy źródła filmu, przez co nie możemy mieć pewności, że rzeczywiście taki był powód zachowania matki. Według jednego z amerykańskich serwisów ten sam film został udostępniony rok temu, z zupełnie innym podpisem. Matka miała karać córkę nie za wyśmiewanie chorej koleżanki, ale za... publikację niestosownych zdjęć w Internecie.

Niezależenie od prawdziwego powodu, warto zastanowić się nad samym sposobem karania dziecka w tak okrutny sposób.

Zobaczcie film:Pod artykułem pojawiło się ponad sto komentarzy. Większość internautów poparła metody wychowawcze matki.

Brawo dla mamy, wiem że było jej trudno to uczynić ale czasem rodzice wykonując tak radykalne kary swoim dzieciom chronią je przed bardzo złymi postępkami. Taraz matki które są stanowcze uważa się za złe. A tylko takie które na wszystko pozwalają to są te dobre. – X

Matka słusznie postąpiła, teraz smarkula zastanowi się 10 razy zanim bedzie sie śmiała z kogoś wg niej "gorszego". – samotny ojciec41

Radykalne ale skuteczne dla mlodej panienki .mlodzi teraz sa okrutni dla slabszych od siebie. – Wojtek

Bardzo dobrze zrobiła, postąpiła bym tak samo. Do dzisiejszych dzieci i młodzieży trzeba tak przemawiać, bo rozmowy już nic nie dają. – Ruda

Brawo dla mamy! Więcej takich matek! – Zaczarowana

To szokujące, jak wiele osób popiera matkę dziewczynki. Matka nie tylko użyła wobec córki siły, ingerowała w jej ciało, ale upokorzyła ją, nagrywając film i publikując go w Internecie. Niezależnie od powodu, z jakiego to zrobiła, zachowała się karygodnie.

Ogolenie dziecku głowy jest aktem przemocy, a przemoc rodzi przemoc. Gdy matka nie szanuje swojego dziecka, dziecko nie będzie szanowało ani jej, ani nikogo innego. Rodzic powinien być dla dziecka autorytetem, nauczycielem. Jaka nauka płynie ze stosowania takich metod wychowawczych? Że agresja i upokarzanie są sposobami na rozwiązanie problemu? Że zamiast rozmowy i pomocy, lepiej odebrać dziecku godność? Że dorastająca dziewczynka nie ma prawa do własnego ciała?

Niezależnie od tego, co rzeczywiście zrobiła dziewczynka z filmu, czy taki sposób karania dziecka zasługuje na pochwałę? A może zgadzacie się z nami, że to okrutny akt przemocy, który nie nauczy dziewczynki niczego dobrego? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: To, co zrobił ten ojciec, to szczyt! Brak nam słów
Redakcja poleca: Jak mądrze karać i nagradzać dziecko - film
Pewnie chcielibyśmy, by dziecko zawsze zachowywało się bez zarzutu. Ale tak nie jest. Co zatem zrobić, gdy dziecko pomimo naszych próśb czy zakazów coś zbroiło? Najważniejszą zasadę mądrego karania i nagradzania dziecka tłumaczy pediatra.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy