Ojciec przyjął poród w domu
fot. Adobe Stock

Żory: ojciec odebrał poród w domu! Pomogły mu KLAMERKI DO PRANIA!

Kiedy rozpoczęła się akcja porodowa, było już za późno na podróż do szpitala. Dzielny tata odebrał więc poród sam, korzystając wyłącznie z przedmiotów, które miał pod ręką.
Aleksandra Zaborowska
Ojciec przyjął poród w domu
fot. Adobe Stock
Poród przebiegał błyskawicznie, dlatego para z Żor – Przemysław i Karolina – zdecydowali, że jazda do szpitala nie wchodzi w grę. Ojciec malucha, chociaż zawodowo zajmuje się elektryką, świetnie odnalazł się w roli położnika. Był także obecny przy wcześniejszych dwóch porodach, więc, jak mówi, podszedł do tego fachowo.

Ojciec odebrał poród domowy

Pan Przemysław wezwał na pomoc służby ratunkowe, jednak dotarły one już po narodzinach małego Franciszka. Podczas odbierania porodu mężczyzna użył przedmiotów, które miał pod ręką – pępowinę przeciął nożyczkami i podwiązał ją klamerkami do prania.

„Sama bym sobie na pewno nie poradziła. To wszystko dzięki niemu” – wyznaje wzruszona mama Franciszka.

Zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze. Zostali przewiezieni do szpitala zaraz po przyjeździe karetki. Maluch otrzymał 10 punktów w skali Apgar, a także drugie imię po tacie-bohaterze.

Źródło: Polsat News, Fakt

Zobacz też:
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy