GRY
 
 

Ojciec przez trzy lata płacił alimenty na dziecko... którego nie było!

Często słyszymy o mężczyznach, którzy nie płacą alimentów na dzieci. Ten 26-latek chciał wywiązać się z obowiązku. Płacił na dziecko, które nigdy się nie urodziło!

Tata z dzieckiem na spacerze
fot. Fotolia
Jak ustaliła krakowska prokuratura, 26-letni mężczyzna przez trzy lata płacił alimenty byłej partnerce. Okazało się, że kobieta wyłudziła w ten sposób 20 tys. złotych.

Płacił alimenty, choć nigdy nie poznał dziecka

Trzy lata temu do 26-latka z Krakowa zadzwoniła była partnerka, mieszkanka Opola. Wyznała, że mają 3-letnie dziecko i potrzebuje pomocy finansowej, by utrzymać rodzinę (w tym dzieci z innych związków, które potrzebują stałej opieki medycznej). Mężczyzna zgodził się przesyłać byłej partnerce określoną kwotę. Oboje uznali, że nie chcą załatwiać sprawy na drodze sądowej.

Czytaj także: Jak napisać pozew o alimenty? Zobacz wzór

O sprawie dowiedziała się obecna partnerka mężczyzny. "Partner powiedział jej, że płaci alimenty na dziecko z poprzedniego związku. Wtedy ona przejrzała profil na jednym z portali społecznościowych byłej partnerki 26-latka. Były na nim zdjęcia innych dzieci kobiety, jednak na żadnym nie spostrzegła 6-letniej już dziewczynki" – powiedział Sebastian Gleń z małopolskiej policji w rozmowie z TVN24. Kobieta poprosiła, by spotkał się z byłą partnerką i dzieckiem. Wtedy wyszło na jaw, że 6-letnia córka nie istnieje – została wymyślona w celu wyłudzenia pieniędzy.

26-letnia mieszkanka Opola przyznała się do winy. Tłumaczyła, że chciała poprawić swoją sytuację materialną. Kobieta usłyszała zarzut oszustwa i grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat, ponadto musi oddać wyłudzone pieniądze.

Zobacz także: Alimenciarze jak więźniowie z Oświęcimia? Zobacz skandaliczny mem!

Źródło: tvn24.pl
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj