Wpływ ojca na życie córki
fot. AdobeStock

Pewna siebie czy wycofana? To, jaka będzie twoja córka, zależy od...ojca!

Dobre relacje córki z ojcem są o wiele cenniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jaka kobieta wyrasta z dziewczynki, która ma silną więź z tatą? Przekonajcie się!
Milena Oszczepalińska
Wpływ ojca na życie córki
fot. AdobeStock
Więź ojca z córką jest wyjątkowa. To, jak wygląda relacja między nim a małą dziewczynką, ma ogromne znaczenie dla jej dorosłego życia.  Ojciec kształtuje wzorce idealnego mężczyzny i udanego życia. Jeśli nie uczestniczy w życiu córki lub robi to bardzo nieregularnie, może przyczynić się do tego, że będzie ona miała niską samoocenę i trudności z obdarzaniem zaufania mężczyzn w ogóle.

Bliskość od najmłodszych lat

Obecnie ojciec ma szansę uczestniczyć w życiu córki już od jej narodzin i jest do tego społecznie zachęcany. Przewijanie, karmienie, usypianie, kąpanie już nie są wyłącznie domeną mamy. Ojciec, który chętnie wykonuje te wszystkie czynności, buduje z córką silną więź, która zaprocentuje w przyszłości.

Córki, które mają dobre relacje z ojcami, dużo rzadziej popadają w depresje czy stany lękowe. O wiele lepiej radzą też sobie ze stresem. Jeżeli mogą szczerze i otwarcie rozmawiać z ojcami o uczuciach, w dorosłym życiu wchodzą w dużo bardziej przemyślane i satysfakcjonujące związki.
Redakcja poleca: To najlepsze, co ojciec może dać córce [WIDEO]
Co najcenniejszego tata może ofiarować córeczce? Miłość? Ale jak ją okazać? Czas? No to... właściwie ile? Coach Grzegorz Pawłowski podpowiada!

Wpływ ojca na samoocenę córki

Prawidłowa, silna relacja córki z tatą ma kluczowe znaczenie. Dzięki niej dziewczynka ma szansę uzyskać pozytywny obraz siebie i stać się w przyszłości kobietą pewną swoich atutów. W zdobyciu pewności siebie potrzebne są jej uwaga, zainteresowanie i zrozumienie ojca i jego aktywne uczestnictwo w jej życiu na co dzień, a nie tylko od czasu do czasu.

Wpływ ojca na relacje córki

Ojciec uczy córkę, czym jest miłość i szacunek. Pokazuje jej, jak mężczyzna powinien traktować kobietę, szanując i kochając jej matkę. Mała dziewczynka obserwuje tatę i dowiaduje się, co jest dozwolone w relacjach damsko-męskich, a co nie. Co więcej, kobiety bardzo często tworzą związki z mężczyznami, którzy mentalnie przypominają ich ojców. Wiedzieliście o tym?

Zgadzacie się z tym, że rola ojca w życiu córki jest tak ważna? Jakie są wasze doświadczenia? Napiszcie w komentarzach!

Źródło: brightside.me​ [content:0_26633,0_25890,8_1706,1_4560:GALGallery]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy