GRY
 
 

OKULARY SALOMONA - POSĄGOWE GESTYKULACJE

11.12.2011r., godz.11 Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty niedzielne z cyklu Okulary Salomona.

wydarzenia, Łazienki Królewskie w Warszawie
11 GRUDNIA- temat warsztatu: POSĄGOWE GESTYKULACJE
prowadząca: Anna Płachecka
animatorka kultury, plastyk, instruktor animacji filmowej; studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Realizuje autorskie warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej przy zastosowaniu medium animacji filmowej, prowadzi także warsztaty z ceramiki dla dzieci. Współpracuje z Domem Kultury Śródmieście, Fundacją Przystanek Twórczość, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę oraz Centrum Artystycznym Sztukarnia.

Co by zrobiły nieruchome posągi, gdyby mogły ożyć na kilka sekund? O tym zadecydują dzieci, które z pomocą rodziców stworzą krótkie animacje rysowane na celuloidowych foliach. Bohaterami ich filmów będą posągi, które można spotkać spacerując po Łazienkach Królewskich. Każdy z nich otrzyma od młodego reżysera kilka sekund życia i wykona prostą czynność lub gest. Kolejne klatki filmu będziemy kalkować na celuloidzie, bezpośrednio wzorując się na reprodukcji danej rzeźby.

Warsztaty niedzielne to wyjątkowe zajęcia Ośrodka Edukacji Muzealnej, łączące w sobie wiedzę z zakresu historii sztuki i historii Łazienek Królewskich z twórczymi warsztatami kreatywnymi.

OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI

październik – czerwiec 2011 w każdą niedzielę o g. 11:00

Miejsce spotkań: Taras przed Pałacem na Wyspie

Grupa wiekowa: dzieci w wieku 3 - 5 lat i ich rodzice

Czas trwania: 60 min (11:00 – 12:00)

Cena biletu – 15 zł. (rodzic gratis) do zakupienia przed warsztatami w kasie głównej Pałacu na Wyspie

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Warsztaty odbywają się obiektach zabytkowych Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie dzieci oswajając się z przestrzenią muzealną, uczą się jak oglądać i poznawać świat sztuki oraz w Starej Kordegardzie, gdzie uwalniamy naszą kretywność tworząc własne dzieła. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym usłyszymy historię związaną z Łazienkami Królewskimi, oraz z kreatywnego warsztatu, gdzie w zajęciach manualnych uczestniczą również rodzice.

NIE WYMAGAMY ZAPISÓW – wszystkich chętnych zapraszamy!

Więcej informacji »
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj