GRY
 
 

Okulary Salomona w grudniu

Ośrodek Edukacji Muzealnej zaprasza na cykl warsztatów Okulary Salomona.

wydarzenia, Łazienki Królewskie w Warszawie
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
Propozycja spędzenia kreatywnej, rodzinnej niedzieli w Łazienkach Królewskich

OKULARY SALOMONA W GRUDNIU:

4 GRUDNIA  - temat warsztatu: CZTERY ŻYWIOŁY - ZIEMIA
prowadząca: Anna Bąk
absolwentka historii sztuki. W swojej pracy łączy wiedzę nabytą podczas studiów z możliwościami współczesnej techniki. Prowadzi interdyscyplinarne projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Czym są żywioły i jak je rozpoznać? Czy żywioł ziemi można zmierzyć i zważyć, a może… namalować. Podczas zajęć najmłodsi Poszukiwacze Sztuki spróbują pod bacznym okiem Bogini Demeter zgłębić te tajemnice. Kto wie, może nawet weźmiemy udział w małym „trzęsieniu ziemi”.

11 GRUDNIA - temat warsztatu: POSĄGOWE GESTYKULACJE
prowadząca: Anna Płachecka
animatorka kultury, plastyk, instruktor animacji filmowej; studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Realizuje autorskie warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej przy zastosowaniu medium animacji filmowej, prowadzi także warsztaty z ceramiki dla dzieci. Współpracuje z Domem Kultury Śródmieście, Fundacją Przystanek Twórczość, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę oraz Centrum Artystycznym Sztukarnia.

Co by zrobiły nieruchome posągi, gdyby mogły ożyć na kilka sekund? O tym zadecydują dzieci, które z pomocą rodziców stworzą krótkie animacje rysowane na celuloidowych foliach. Bohaterami ich filmów będą posągi, które można spotkać spacerując po Łazienkach Królewskich. Każdy z nich otrzyma od młodego reżysera kilka sekund życia i wykona prostą czynność lub gest. Kolejne klatki filmu będziemy kalkować na celuloidzie, bezpośrednio wzorując się na reprodukcji danej rzeźby.

18 GRUDNIA - temat warsztatu: PORUSZONE KOLAŻE
prowadząca: Anna Płachecka

Inspiracją do stworzenia animowanego kolażu staną się pejzaże ze zbiorów Królewskiej kolekcji obrazów. Będą one stanowić tło kompozycji, która za sprawą animacji przeistoczy się w niecodzienną scenkę, rozgrywającą się w osiemnastowiecznych realiach. Mieszając elementy pochodzące z różnych porządków, stworzymy ciekawy film animowany w technice wycinanki.

UWAGA! Nie wymagamy wcześniejszych zapisów, wszystkich chętnych zapraszamy!
Warsztaty niedzielne to wyjątkowe zajęcia Ośrodka Edukacji Muzealnej, łączące w sobie wiedzę z zakresu historii sztuki i historii Łazienek Królewskich z twórczymi warsztatami kreatywnymi.

OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI

w każdą niedzielę o g. 11:00

Miejsce spotkań: Taras przed Pałacem na Wyspie
Grupa wiekowa: dzieci w wieku 3 - 5 lat i ich rodzice
Czas trwania: 60 min (11:00 – 12:00)
Cena biletu – 15 zł. (rodzic gratis) do zakupienia przed warsztatami w kasie głównej Pałacu na Wyspie

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Warsztaty odbywają się obiektach zabytkowych Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie dzieci oswajając się z przestrzenią muzealną, uczą się jak oglądać i poznawać świat sztuki oraz w Starej Kordegardzie, gdzie uwalniamy naszą kretywność tworząc własne dzieła. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym usłyszymy historię związaną z Łazienkami Królewskimi, oraz z kreatywnego warsztatu, gdzie w zajęciach manualnych uczestniczą również rodzice.

więcej »
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj