GRY
 
 

Okulary Salomona - warsztaty oglądacza sztuki

11.03,15.04,13.05,10.06.2012r., Łazienki Królewskie zapraszają na rodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców w każdą drugą niedzielę miesiąca!

Łazienki Królewskie
Okulary Salomona – warsztaty oglądacza sztuki terminy: druga niedziela miesiąca (luty-czerwiec) g. 11:00

bilet: 15 zł (rodzice wstęp wolny)
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie

Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym poznamy wybrany obiekt muzealny z Pałacu na Wyspie, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z przestrzenią muzealną i uczą się jak przeżywać sztukę.

OKULARY SALOMONA W MARCU:
11 MARCA
tytuł warsztatu: Przewertuj Łazienki
Czy oglądaliście kiedyś bajki animowane? Czy wiecie co to są flipbooki i jak można je zrobić domowymi sposobami? Tego dowiemy się na warsztatach dla najmłodszych z animacji. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzyć własną miniaturową książeczkę, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różki, będzie mógł wprawić w ruch. Kto wie, może nawet nam się uda wyłowić Pałac na Wodzie, albo sprawić by poszybował nad królewskim Ogrodem. Razem z rodzicami stworzymy własne animacje!
Prowadząca Anna Płachecka Animatorka kultury, plastyk, instruktor animacji filmowej; studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. 

OKULARY SALOMONA W KWIETNIU:
15 KWIETNIA
tytuł warsztatu: Południe Fauna
Kim jest kopytny stwór? Co robi w Ogrodzie Łazienkowskim? Czy przyjaźni się ze sfinksami, centaurem i jednorożcem? Na warsztatach spędzimy beztroskie chwile z Faunem, posłuchamy jego ulubionej melodii i stworzymy zwierzęta takie jak buto-smoki czy maskotko-zaury, jakich jeszcze nikt, nigdy nie widział!
Prowadząca Maria Stelmaszczyk Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

OKULARY SALOMONA W MAJU:
13 MAJA
tytuł warsztatu: Czemu fajans jest fajny?
Co ma wspólnego łazienka w naszym domu z łazienką królewską Pałacu na Wyspie? Czy płytki są fajne i z czego jest fajans? Z alchemicznymi tajemnicami sporządzania fajansu zapozna nas nadworna wróżbitka. Spróbujemy wykonać i namalować własną płytkę oraz ozdobić ścianę łaźni królewskiej.
Prowadząca Anna Bąk Absolwentka historii sztuki.

OKULARY SALOMONA W CZERWCU:
10 CZERWCA

tytuł warsztatu: Grasz w memory?
Tym razem na warsztatach oglądacza sztuki będziemy ćwiczyć i grać w memory! Dowiemy się czym jest pamięć i jak zostać niepokonanym zapamiętywaczem. Uczestnicy będą mieli możliwość zamienić się w prawdziwych matematyków i naukowców którzy skonstruują z filcu, sreberek i kolorowych folii, karty do gry w memory. Na koniec naszego spotkania będziemy już mogli zagrać w własnoręcznie zrobioną grę.
Prowadząca Anna Płachecka Animatorka kultury, plastyk, instruktor animacji filmowej; studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej informacji: www.facebook.pl/OEM.LAZIENKI
zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 043
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj