GRY
 
 

OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI

Ośrodek Edukacji Muzealnej zaprasza na nowy cykl warsztatów rodzinnych i warsztatów dla dzieci.

wydarzenia, Łazienki Królewskie w Warszawie
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI - warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców

październik - czerwiec 2011 w każdą niedzielę o g. 11:00

Miejsce spotkań: Taras przed Pałacem na Wyspie
Czas trwania: 60 min (11:00 – 12:00)
Cena biletu – 15 zł. (rodzic gratis)

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Zajęcia warsztatowe na świeżym powietrzu jak i w przestrzeni Galerii, które uczą jak oglądać i poznawać świat sztuki. Składają się z 2 części: opowiadania, na którym usłyszymy historię związaną z Łazienkami Królewskimi, oraz z kreatywnego warsztatu, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice.

2.10.2011r., -temat warsztatu: Cztery Żywioły

prowadząca: Marzena Rostkowska - artysta plastyk, pedagog, edukator muzealny, koordynator warsztatów rodzinnych, ilustrator, scenograf. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studentka II roku studiów podyplomowych Wydziału Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tworzy ilustracje, rysunki, rzeźby miękkie z płótna. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne i lekcje muzealne dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących.

PUŚĆ OKO – warsztaty dla dzieci 6-12lat

Miejsce spotkania: Taras przed Pałacem na Wyspie
w każdą niedzielę godz. 15.00
Wstęp: 15 zł

W czasie warsztatów usłyszymy niesamowitą historię malowidła z Sali Balowej Pałacu na Wyspie. Poznamy zaproszonych przez króla gości Boga Apolla, Zeusa oraz Hefajstosa. Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie orzeł i smok, które pomogą odkryć nam tajemnicę ognistego słońca. Zabierzcie ze sobą słoneczne okulary!

Wyjątkowa kolekcja i przestrzenie Łazienek widziane poprzez design, fotografię, teatr, kuchnię, działania z wyobraźnią. Na warsztatach będziemy poznawać najciekawsze i nieodkryte przedmioty z Łazienek Królewskich, spotkamy się z ciekawymi ludźmi, którzy zarażą nas swoimi pasjami, a także nauczymy się jak można interpretować sztukę za pomocą nowoczesnych technologii. Co tydzień inny obiekt, co tydzień inne medium.

2.10-temat warsztatu: Łazienki kulinarne


Czy czekolada istniała już w XVIII wieku? Czy jaja strusie mogą być jadalne? Czy w Łazienkach podawano lody już 200 lat temu? Kulinaria w kolekcji Łazienek Królewskich posłużą dzieciom do stworzenia własnego dania wg przepisów z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prawdziwe gotowanie, prawdziwe historie o kuchni. Zapraszamy!
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec, edukator, pasjonatka kuchni i podróży.

zapisy na warsztaty: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

więcej »

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj