Łukasz i Oliwia ze "Ślubu od..." skrytykowania za zapinanie dziecka w foteliku
fot. screen/Instagram elkuchta

Oliwia i Łukasz ze „ŚOPW" narazili synka na duże niebezpieczeństwo. Tak się nie robi!

Oliwia i Łukasz ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia" znaleźli się w ogniu krytyki internautów za to, w jaki sposób przewożą dziecko w foteliku samochodowym. Zobaczcie, jak na to zareagowali!
Agnieszka Majchrzak
Łukasz i Oliwia ze "Ślubu od..." skrytykowania za zapinanie dziecka w foteliku
fot. screen/Instagram elkuchta
Oliwia i Łukasz to bardzo popularna para z telewizyjnego programu „Ślub od pierwszego wejrzenia" i mają sporą grupę fanów. To z myślą o nich założyli na You Tubie swój kanał „Zakuchtani"w którym będą pokazywać swoje prywatne życie. Za nami pierwszy jego debiutancki odcinek, niestety nie wypadł za dobrze i młodzi rodzice spotkali się ze sporą krytyką za sposób opieki nad synkiem Frankiem.

Małemu Frankowi mogła stać się krzywda

Filmik trwa około 14 minut i możemy na nim obejrzeć jak Oliwia i Łukasz mieszkają i jadą samochodem z dzieckiem.

Na tylnym siedzeniu tata zapiął w foteliku synka Franka. Niestety nie zrobił tego fachowo. Pasy fotelika były za mocno poluzowane i w razie wypadku, chłopcu mogłaby stać się krzywda.
Redakcja poleca: Kupno fotelika samochodowego - na co zwracać uwagę? - film
Jakie są najważniejsze zasady, którymi trzeba się kierować kupując fotelik dla dziecka? Czy wszystkie foteliki samochodowe są tak samo bezpieczne? Na te i inne pytania o foteliki samochodowe odpowiada specjalista marki BeSafeTomasz Świergolik.

„Pasy w foteliku dociągamy tak mocno, jak kochamy"

Nie uszło to uwadze spostrzegawczych internautów. Fani w komentarzach poradzili świeżo upieczonym rodzicom, aby bardziej zwracali uwagę na to, czy pasy idealnie przylegają do ciała dziecka siedzącego w foteliku samochodowym.

„Pasy w foteliku dociągamy tak mocno, jak kochamy ☺️ chyba nie chcecie, żeby w razie wypadku dziecko Wam po aucie latało?" – skomentowała jedna z kobiet.

„Dzidziuś w foteliku ma bardzo luźno zapięte pasy. Proponuje poczytać lub pooglądać jak prawidłowo i bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie" – poradziła inna internautka.

„Dziękujemy za cenną uwagę"

Łukasz Kuchta ze spokojem przyjął te słowa. Nie obraził się i nie dyskutował, tylko przyznał im rację.

„Dziękujemy za cenną uwagę. Taka sytuacja więcej nie będzie miała miejsca" – odpisał tata.

Łukasz i Oliwia to młodzi rodzice, ich synek ma zaledwie 6 tygodni, więc trzeba być dla nich także wyrozumiałym. Miejmy jednak nadzieję, że parze nie przydarzy się więcej takie niedopatrzenie, gdyż niewłaściwe przewożenie dziecka w samochodzie może mieć tragiczne konsekwencje.
 

ABC zapinania dziecka w foteliku

Pamiętajmy, że odpowiednie napięcie i ustawienia pasów fotelika to podstawa, aby prawidłowo zapiąć w nim dziecko.

Aby dziecko było bezpiecznie przewożone w foteliku samochodowym, należy:
  • odpiąć pasy w foteliku i maksymalnie je wyciągnąć,
  • włożyć dziecko do fotelika i ustalić optymalną wysokość pasów i zagłówka,
  • pasy w foteliku montowanym przodem do kierunku jazdy powinny być ustawione równo z barkiem dziecka lub nieco powyżej barku,
  • po włożeniu dziecka do fotelika trzeba zapiąć pasy razem, włóż je w zamek i napiąć pas barkowy,
  • następnie ściągnąć mocno pasy biodrowe, ciągnąc za pasy barkowe i wyciągnąć jeszcze raz pas barkowy.

Kiedy pasy będą już napięte, sprawdźmy testem „szczypnięcia", czy są napięte odpowiednio. Wkładamy palec pod pas, między pas barkowy a klatkę piersiową dziecka i próbujemy pozostałymi palcami uszczypnąć pas. Jeżeli udało się nam to zrobić, to znaczy, że pas jest jeszcze za luźny. Trzeba wówczas dociągnąć pasy mocniej i jeszcze raz sprawdzić.

Źródło: Instagram

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy