Oparzenie chemiczne wywołane przez pieluchy
fot. Facebook/Jordan Bartliff

To nie jest reakcja alergiczna, to coś gorszego! Niebezpieczne pieluszki wycofane ze sklepów

Zdjęcia oparzonego noworodka obiegły internet. Zobacz zdjęcia malca i upewnij się, że nie masz tych pieluszek w domu. Są niebezpieczne!
Hanna Szczesiak
Oparzenie chemiczne wywołane przez pieluchy
fot. Facebook/Jordan Bartliff
Jordan Bartliff z South Yorkshire w Anglii opublikował na Facebooku zdjęcia, które wstrząsnęły rodzicami. Na zdjęciach widać urodzonego przedwcześnie synka Jordana, poparzonego na brzuszku, udach i w okolicach krocza. Choć zaczerwienienie wygląda jak reakcja alergiczna, to nie uczulenie, a silne poparzenie chemiczne spowodowane... pieluszkami.

Pieluszki groźne dla skóry dziecka?

Po publikacji szokujących zdjęć pieluszki Little Angels dostępne w brytyjskiej sieci sklepów Asda zostały wycofane ze sprzedaży. Oburzony tata opisał a Facebooku, jak doszło do oparzenia: "Sobota była najgorszym dniem w naszym życiu. Otworzyliśmy nową paczkę pieluch dla noworodków Little Angels, aby założyć jedną naszemu synkowi, a już godzinę później, gdy musieliśmy zmienić pieluchę, zobaczyliśmy to, co widzicie na zdjęciach. Nie, to nie jest reakcja alergiczna. Wygląda jak reakcja chemiczna, która została zresztą później potwierdzona przez lekarzy w szpitalu. Te same pieluszki nosił wcześniej przez 3 tygodnie i nie było żadnych problemów". Jordan podkreślił, że nie jest osobą, którą publikuje prywatne zdjęcia w internecie, ale zdjęcia jego 3-tygodniowego dziecka są na tyle przerażające, że chce ostrzec innych rodziców.

Zobacz zdjęcia chłopca:
 

24 lipca, dzień po publikacji zdjęć, tata malca opublikował kolejny post, w którym prosi rodziców, aby nie używali pieluszek Little Angeles. Radzi, by jak najszybciej zwrócili je do sklepów lub wyrzucili. Dodał, że stan jego synka jest na tyle poważny, że maluch został przewieziony do szpitala w Sheffield. Jak podaje BBC, przedstawicielka producenta pieluszek zapewniła, że trwają badania, które wyjaśnią przyczynę powstania oparzenia u dziecka.

Jeśli mieszkacie w Anglii i używacie pieluszek Little Angles, zwróćcie je do sklepów! Jeśli znacie osoby, które mogą ich używać, również je o tym powiadomcie. Serce pęka na widok maluszka, który tak cierpi...

Zobacz także: Tanie pieluchy są groźne dla dziecka?! Mama ostrzega i pokazuje zdjęcia!

Źródło: bbc.co.uk, popularne.news
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - oparzenie u dziecka - film
Poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniu u dziecka. Sprawdź, jak postępować, gdy dziecko się oparzy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy