GRY
 
 

Zabłąkane piosenki - opera dla dzieci, 29.05, Chorzów

Zapraszamy do Chorzowa na operę dla dzieci - Zabłąkane piosenki.

plakat, opera
"Zabłąkane Piosenki"
 
MINI OPERA DLA DZIECI
 
Spektakl muzyczny dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, oparty na piosenkach Juliana Tuwima i Kazimiery Iłłakowiczówny. Muzyka - Witold Lutosławski.
 
29 maja 2013 r., Godz. 9.00 i Godz. 11.00
 
Bilety: 10,- zł, PROMOCJA! 5,- zł dla posiadaczy SDKarty lub karty BAJTEL CHCK
 
 
W Śpiewowicach,  stolicy królestwa Lutkowo panuje radość i spokój. Wszechobecne Piosenki uczą,  bawią,  leczą i porządkują życie
mieszkańców, a dobry Król hoduje pieśni i wysyła je tam, gdzie są potrzebne. I wszystko jest dobrze do czasu, gdy pewnego dnia zła czarownica Dysonansa postanawia zemścić się na Królu i narobić w Lutkowie bałaganu. Namawia Wiatr, aby potargał piosenki, i rozsypał ich nuty po całym świecie. W królestwie nastaje chaos. Na ratunek zabłąkanym piosenkom wyrusza Królewicz Witek. Ale sam nie zdoła zaradzić złu. Pomóc mu muszą dzieci.
 
 
Spektakl jest znakomitą propozycją edukacyjną  i artystyczną adresowaną do młodych widzów od 3 do 10 roku życia. Projekt jest propozycją edukacji kulturalnej i muzycznej o wysokim poziomie artystycznym i wypełni lukę w kształceniu dzieci na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ma w szczególności zachęcić do słuchania muzyki o wysokim poziomie artystycznym, odbioru spektakli muzycznych i zapoczątkować poznawanie gatunku opery jako kierunku interdyscyplinarnego w sztuce. Autorska fabuła zrealizowana przez profesjonalnych artystów - śpiewaków, muzyków, aktorów i tancerzy.
 
 
Spektakl jest znakomitą do promocji polskiej twórczości muzycznej XX wieku wpisując się w obchody Roku Witolda Lutosławskiego oraz roku Juliana Tuwima.
 
Opracowanie i realizacja: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych z siedzibą w Sosnowcu
 
Informacje i rezerwacja miejsc:
Agnieszka Pielok - Opara, tel. (32) 247 39 58, agnieszka_pielok@chck.pl
 
Starochorzowski Dom Kultury, oddział Chorzowskiego Centrum Kultury, ul. Siemianowicka 59, Chorzów stary
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj