GRY
 
 

Opera Narodowa otwiera się na najmłodszych widzów

Myślisz, że opera to zbyt poważne miejsce dla dzieci? Już nie! Opera Narodowa zaprasza również dzieci, a w odnalezieniu się w teatralnej rzeczywistości najmłodszym widzom pomoże Moni i Uszko.

Moni i Uszko
fot. materiały prasowe
Jak się ubrać do opery? Co robić podczas antraktu? U kogo szukać pomocy w znalezieniu swojego miejsca na widowni? Na te i wiele innych, mniej lub bardziej skomplikowanych pytań, odpowiada książeczka Moni i Uszko, czyli Teatr Wielki – Opera Narodowa i mali melomani. W rolach przewodników po skomplikowanym świecie opery występują Moni i Uszko, czyli zwariowane rodzeństwo wymyślone przez jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci - Grzegorza Kasdepke, a narysowane przez znakomitą ilustratorkę Annę Błaszczyk (Human Ark).

Opera Narodowa zaprasza do teatru na… film

Na podstawie książeczki powstała seria krótkich filmików oraz gier edukacyjnych, które zaprezentowane zostają w niedzielę, 11 października o godzinie 16:00. Nie może was tam zabraknąć! Podczas otwartego spotkania najmłodsi bywalcy opery dowiedzą się, jak należy zachowywać się w teatrze, aby nie przeszkadzając innym widzom, samemu miło spędzić czas. Zawarte w filmikach zabawne dialogi, barwne postaci oraz niestandardowe historyjki odczarują poważny charakter tego miejsca, a zaproszeni goście uczynią ten dzień wyjątkowym. Do współpracy przy projekcie zostało zaproszone również warszawskie studio animacji Human Ark.
 

Spotkanie, które odbędzie się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, poprowadzi autor publikacji, Grzegorz Kasdepke. Razem z Małgorzatą Walewską, Andrzejem Piasecznym oraz Anną Błaszczyk zasiądzie on wraz z dziećmi do oglądania przygód zwariowanego rodzeństwa Moni i Uszko. W czasie projekcji młodzi melomani będą mogli również zapoznać się z fragmentami książeczki oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.


WSTĘP WOLNY
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.

Miejsce: Sale Redutowe
Data: 11.10.2016
Godzina: 16:00-18:00
Wydarzenie na Facebooku
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj