opiekunki znęcały się nad dziećmi w żłobku
fot. Adobe Stock

Odchylały twarz dziecka i wpychały jedzenie: opiekunki ze żłobka trafią przed sąd

Dwie opiekunki ze żłobka w Oświęcimiu usłyszały zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi. Miały m.in. zamykać je w komórce i zmuszać do jedzenia. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.
Magdalena Drab
opiekunki znęcały się nad dziećmi w żłobku
fot. Adobe Stock
Dwie pracownice żłobka w Oświęcimiu miały szarpać i lżyć dzieci, którymi się opiekowały. Sprawę ujawniono już w styczniu br., ale dopiero teraz kobiety usłyszały zarzuty. Za znęcanie się nad dziećmi grozi im kara do 8 lat więzienia.

Opiekunki znęcały się nad dziećmi w żłobku: szokujące nagrania

Sprawę znęcania się nad małymi dziećmi w prywatnym żłobku w Oświęcimiu zgłosili na policję rodzice, a drastyczne szczegóły opisał w styczniu portal informacyjny faktyoswiecim.pl. Kobiety, w tym kierowniczka żłobka, miały szarpać dzieci, zamykać je same w komórce i zmuszać do jedzenia. Na jednym z szokujących nagrań wideo, jakie udało się zdobyć rodzicom pokrzywdzonych dzieci, widać, jak opiekunka odchyla do tyłu głowę i wpycha jedzenie do buzi dławiącego się dziecka. Jedno z dzieci ze żłobka ma wyszczerbione dwa zęby.

Teraz obie kobiety odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad dziećmi. Wcześniej zostały dyscyplinarnie zwolnione z pracy, objęto je także dozorem policji i zakazano opuszczania Polski. Żłobek zamknięto. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Będzie więcej żłobków na uczelniach
Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy