pielęgnacja - Johnson
fot. Adobe Stock

Najciekawsza łazienkowa zabawa to… opisz waszą i zgarnij nagrody!

Jednym z najpiękniejszych wspomnień każdej świeżo upieczonej mamy jest zapach skóry dziecka po wieczornej kąpieli. I o ile pielęgnacja w pierwszych chwilach życia zależy od nas, gdy dziecko jest starsze, rytuały kąpielowe wyglądają inaczej. Kąpiel staje się pretekstem do świetnej zabawy!
pielęgnacja - Johnson
fot. Adobe Stock

Nawet jeśli zdarza się, że nasze dziecko kaprysi przy myciu włosów, albo ucieka z łazienki na wieść o prysznicu, jesteśmy w stanie sprawić, że maluch nie będzie chciał wychodzić z wody. Mamy mają swoje sposoby!

Kreatywność kluczem do sukcesu

Pomysłów na to, jak sprawić, żeby maluch nie miał kąpielowej traumy, jest wiele. Wszystko jednak zależy od samego dziecka. Oto kilka przykładów:

  • Wodne eksperymenty – to nie lada gratka dla młodych fizyków. Wystarczy że zaopatrzysz się w kolorowe tabletki, które rozpuszczają się w wodzie. Możecie mieszać, poznawać kolory, edukować maskotki czujnie obserwujące was z drugiego kąta łazienki,
  • Piracki statek – możecie zbudować go sami: z gąbek kąpielowych, szczoteczek, opakowań kosmetyków – wszystko zależy od was
  • Idziemy na bal – z piany robimy koronę, bransoletki i inne niezbędne akcesoria…

W ferworze zabawy kąpiel będzie – nomen omen – czystą przyjemnością.

Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Opowiedz nam o swoich zabawach

Z pewnością macie z dzieckiem własne, ulubione zabawy kąpielowe. Wystarczy, że opowiesz nam o nich, a w twoje ręce może powędrować jeden z dziesięciu zestawów kosmetyków od Johnson’s.

W zestawie konkursowym znajdują się kosmetyki:

  • płyn do mycia ciała i włosów  odpowiedni od 1. dnia życia z serii Top-to-Toe
  • delikatna oliwka do ciała
  • intensywnie nawilżający krem, działający przez 24 godziny z serii Top-to-Toe

Wystarczy, że rozwiążecie quiz i opiszecie swoją ulubioną kąpielową aktywność a jeden z konkursowych zestawów może być wasz.

Artykuł powstał we współpracy z JOHNSON’S® Baby

Zobacz także

Popularne tematy