Trzymiesięczne niemowlę w łóżeczku
fot. Fotolia

Tragedia w łódzkim: nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Rodzice zatrzymani

Gdy pogotowie przyjechało na miejsce, 3-miesięczna Patrycja już nie żyła. Policjanci przypuszczają, że do jej śmierci mógł się przyczynić pijany ojciec.
Hanna Szczesiak
Trzymiesięczne niemowlę w łóżeczku
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 maja, w Opocznie w województwie łódzkim. Rodzice z dwójką dzieci poszli w odwiedziny do dalszej rodziny. Podczas wizyty zmarła 3-miesięczna dziewczynka. Policjanci badają sprawę.

Tragedia w Opocznie

Z relacji świadków wynika, że w mieszkaniu doszło do awantury. Gospodarze wezwali pogotowie do nieprzytomnego dziecka. Gdy karetka przyjechała na miejsce, dziewczynka już nie żyła. Lekarz nie był w stanie stwierdzić przyczyny jej śmierci. Niewykluczone, że przyczyniła się do tego osoba trzecia.

33-letnia matka zmarłej Patrycji została zatrzymana przez policję. W chwili zatrzymania miała ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Jej 37-letni mąż został zatrzymany godzinę później, na jednej z ulic Opoczna. Mężczyzna również był pijany. 8-letni syn pary trafił do pogotowia opiekuńczego.
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.

Rodzina z problemami

Od 2015 roku rodzina była pod opieką pomocy społecznej. W lutym 2016 roku, w związku z problemem alkoholowym i agresją ojca, rodzinie założono Niebieską Kartę. Według Marii Barbary Chomicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie, matka dzieci nie miała tak dużego problemu z alkoholem jak ojciec. W czasie ciąży i połogu była regularnie kontrolowana przez pracowników społecznych, podczas żadnej z tych kontroli nie była pod wpływem alkoholu. Ojciec dzieci został skierowany na leczenie, jednak nie pojawiał się na spotkaniach.

Mamy nadzieję, że policja jak najszybciej ustali, co było przyczyną śmierci maluszka. Nie wyobrażamy sobie, co musi czuć 8-letni brat dziewczynki...

Zobacz także: Łódź: Matka przyniosła na pogotowie martwą 4-latkę

Źródło: onet.pl, tvn24.pl, rmf24.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy