GRY
 
 

„Opowiadania nie tylko dla dzieci” w Teatrze Żydowskim

Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza dzieci z rodzicami na spektakl familijny pt. „Opowiadania nie tylko dla dzieci” w najbliższą niedzielę, 21 września 2014 roku.

fot. Marta Kuśmierz
Minimalna scenografia, dwójka aktorów i wiolonczela w połączeniu z tekstem Singera potrafią rozbudzić nawet najbardziej ospałą wyobraźnię. Dzięki spektaklowi widzowie mogą przenieść się do krainy fantazji, gdzie zimą oblodzone gałęzie są jak kryształowe kandelabry, a latem rzekami płynie miód pośród pięknych dywanów z kwiatów. Reżyser spektaklu zapewnia: Cuda się zdarzają...


 
To teatr familijny, dlatego organizatorzy zadbali o to, by godziny wystawiania spektaklu pozwoliły rodzinom na wspólne spędzenie czasu przed niedzielnym obiadem. Polecany dla dzieci od lat siedmiu.
        
Recenzenci o spektaklu:
 
„Opowiadania nie tylko dla dzieci” Pawła Paszty to urokliwy spektakl zarówno dla dzieci, jak i widzów dorosłych. Każdy znajdzie w nim inspirację do podróży w świat wyobraźni i niezwykle barwnych opowieści. Najmłodszych bawić będzie warstwa dosłowna opowiadań Singera, natomiast nieco starsi odnajdą tam metaforyczne i uniwersalne przesłanie. (...) Minimalizm scenografii, kostiumów, a także brak rekwizytów kontrastuje z bogatą warstwą semantyczną spektaklu. Opowiadane historie są niezwykle urocze, co nie zmienia faktu, że poprzez te lekkie historyjki przekazywane są treści, które chyba zagubiły się w dzisiejszym świecie, a mimo to, prawdopodobnie wszyscy podświadomie za nimi tęsknimy. (Magdalena Ogieniewska, Teatr Dla Was)
 
Na premierowym spektaklu, młoda widownia słuchała w skupieniu i w... emocjach, dając im – zresztą powściągliwie - wyraz. Chłopczyk koło nas - może 4-5-letni – gdy czarownica Kunegunda legła zmorzona napojem, podanym jej przez rabiego Lejba, szepnął z ulgą: „Zdechła!”. Ale właśnie takie komentarze wyrywające się spontanicznie z ust dzieciaków, potwierdzają, że spektakl im się podoba, że go rozumieją i przeżywają. Dlatego jeszcze raz podkreślmy, że to zasługa aktorów, Moniki Chrząstowskiej i Jerzego Walczaka, którzy grają go starannie, uważnie i bezpretensjonalnie.
(Grażyna Korzeniewska, Yorick)
 
Reżyseria: Paweł Paszta
Obsada: Rachela - Monika Chrząstowska, Menasze - Jerzy Walczak, wiolonczela: Aleksandra Monkiewicz
Opracowanie muzyczne i muzyka ilustracyjna: Aleksandra Monkiewicz
Rezerwacja biletów: (22) 850 64 50, (22) 850 56 56 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Czytaj także: Pierwszy raz w teatrze
Redakcja poleca: Wars i Sawa: spacer z dzieckiem po Warszawie - film
Legendę o Warsie i Sawie opowiada dzieciom przewodniczka miejska - posłuchajcie!
Doładuj
Przeładuj