GRY
 
 

„Opowiadanie króla Wysp Hebanowych”

29.01.2012r., godz. 11.00 Teatr Kubuś zaprasza dzieci w wieku od 5 lat na przedstawienie.

teatr kubuś
Przedstawienie oparte jest na dwóch, zawartych w zbiorze „Klechdy sezamowe”, baśniach Bolesława Leśmiana: „Rybak i geniusz” oraz „Opowiadanie króla Wysp Hebanowych”, z których druga jest kontynuacją pierwszej.

Pierwsza baśń opowiada o ubogim i pracowitym Rybaku. Druga o nieszczęśliwym Królu zaklętego w jezioro państwa. Losy obu bohaterów są ze sobą powiązane.

Pewnego razu Rybak wyłowił z morza uwięzionego w małej szkatułce Dżinna, który w zamian za uwolnienie obiecał Rybakowi wielkie bogactwa i polecił mu, żeby zaniósł swemu Sułtanowi ryby z pewnego, tajemniczego jeziora. Tak też Rybak uczynił.
Okazało się, że ryby były w czterech kolorach. Zdjęty ciekawością Sułtan postanowił rozwikłać zagadkę niezwykłych ryb, co doprowadziło go do uwięzionego w pałacu Króla Wysp Hebanowych…

Ta niezwykła opowieść miała swój szczęśliwy finał, bo jej bohaterowie dzięki swej determinacji, podejmując liczne trudy i wykorzystując nadarzające się okazje, potrafili zdobyć szczęście i wielkie bogactwa.
 
Spektakl zrealizowany został w konwencji planu żywego i teatru czarnego, z wykorzystaniem efektów multimedialnych, wzbogacających stronę plastyczną przedstawienia.
 
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”
25-304 Kielce, ul. Duża 9
tel./fax  41 344-58-36, 41 368-02-93
sekretariat@teatr-kubus.pl; organizator@teatr-kubus.pl

więcej »
 

Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj