GRY
 
 

Opowieść Wigilijna w Lubuskim Teatrze

31.01.2013r., Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na spektakl gościnny Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Lubuski Teatr w Zielonej Górze
Adaptacja i reżyseria: Ewa Piotrowska
Scenografia: Anna Chadaj
Muzyka: Wojciech Błażejczyk
Projekcje: Ewa Łuczak

W Noc Bożego Narodzenia żadne serce nie powinno być smutne. Aniołowie wraz z duchami zstępują z nieba głosząc radość całej ziemi.

Skąpiec Scrooge jest sam. Z wyboru. Na złość światu. Na złość sobie. Aniołowie wiedzą, że w tym przypadku nie wystarczy kolęda. Tu trzeba sposobu... Na pomoc przychodzą im duch: wigilijnej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dla jednego człowieka poruszają niebo i ziemię. Zabierają Scrooge'a w podróż do zagrzebanych wspomnień i zamrożonych w zakątkach serca uczuć. Narażają go na emocje, których od lat nie doświadczał: na wzruszenie, wyśmianie i strach. Stary sknera zaczyna rozumieć, co jest najważniejsze. Dociera do swojego serca, które dawno gdzieś zgubił. To najcenniejszy owoc wigilijnej nocy. Anielska misja została wypełniona. Teraz kolęda może rozbrzmiewać donośniej. W kolejną wigilijną noc jeszcze jeden człowiek został zbawiony od samotności.

Twórcy spektaklu sięgnęli do stylistyki surrealizmu, która balansuje na granicy realności. Dzięki zastosowaniu tej poetyki przedstawiane wydarzenia zdają się być zawieszone w czasie i przestrzeni. Uniwersalizm przedstawianej historii podkreśla pusta, biała scena. Przestrzeń kształtowana jest dźwiękiem, światłem i gestem. Oszczędna scenografia opiera się na stylizowanych na XVIII wiek kostiumach, umownych formach i rekwizytach. Umowność pomaga nam wkroczyć w inny, głębszy wymiar rzeczywistości, do którego odnosi nas czas Bożego Narodzenia.

Czas trwania: 70 minut

rezerwacja biletów: Impresariat Lubuskietgo Teatru: tel. 452-72-72 w. 35,51,63

Lubuski Teatr w Zielonej Górze
Al. Niepoldegłości 3/5
Zielona Góra
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj