GRY
 
 

„Opowieści nutą malowane” w Operze Krakowskiej

10.12.2012 r., to Dzień Otwarty Opery Krakowskiej. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

opera krakowska
Polskie Wydawnictwo Muzyczne również weźmie udział w tym wydarzeniu. We foyer budynku ustawione zostanie stoisko PWM z książkami o operze.

Na najmłodszych będą czekać „Opowieści nutą malowane” Doroty Skwark. Przenoszą one w magiczny świat oper, baletów i operetek. Napisane są w formie bajek, które w bardzo przystępny sposób obrazują libretta najsłynniejszych kompozytorów muzyki klasycznej. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się m.in. kim była Królowa Nocy, kogo kochała Halka i dlaczego Piotr Czajkowski nadał jednemu ze swoich baletów tytuł „Jezioro łabędzie”. Dodatkowym atutem "Opowieści nutą malowanych" są przepiękne ilustracje, które w bardzo realistyczny sposób ukazują różne sytuacje z prezentowanych treści.
Ta najnowsza publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z pewnością wzbogaci wyobraźnię oraz wiedzę dzieci. Po jej lekturze młodzi czytelnicy z przyjemnością wybierają się do opery lub na przedstawienie baletowe, aby poznać opisywane w niej dzieła w ich pełnej odsłonie, ze wspaniałą muzyką.

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj