GRY
 
 

Opowieści o piesku i kotce w Teatrze Guliwer

3,4,5.11.2012r., Scena impresaryjna Teatru Lalek Guliwer przedstawia: Opolski Teatr Lalki i Aktora - Opowieści o piesku i kotce.

Teatr Guliwer
Josef Čapek
   
03.11.2012   godz. 17.30
04.11.2012   godz. 11.00
              godz. 13.00
05.11.2012   godz. 10.00
              godz. 12.00
 
Adaptacja -  Emília Hoffmanová
Przekład -   Agata Rogozińska
Reżyseria –  Marián Pecko
Scenografia – Eva Farkašová
Muzyka – Robert Mankovecký
Obsada - Mariola Ordak-Świątkiewicz, Miłosz Konieczny

Żyli jak pies z kotem. Tak się mówi, a myśli – źle ze sobą żyli. Ale, czy to prawda? Czy tylko gadanie. No właśnie, czy ktoś z Was poznał kiedyś życie psa z kotem pod jednym dachem? Jeśli poznał, to wie, że psia morda i koci pyszczek mogą się bardzo, ale to bardzo mieć ku sobie. Bo przecież, ile czułości ma w sobie koci mrrruk, a radości – psi mach ogonem. Ile pomysłów rodzi się w pieska łbie i kota główce, żeby znaleźć, dotknąć, powąchać, polizać, zębem zbadać. Albo powędrować, popędzić, wskoczyć. I wcale, ale to wcale nie martwić się. Tylko poznawać, poznawać i cieszyć się, cieszyć się – sobą, światem i życiem.

Tak jak Szczekuś i Mruczka z naszej bajki. Bajki bardzo do zobaczenia, do pochichotania i do pochlipania. Bo przecież, jak coś jest bardzo śmieszne, to aż brzuch nas łaskocze. A jak coś jest bardzo piękne, to nam łzy płyną ze wzruszenia. I tak właśnie ma być, i jest, w naszym Teatrze i w Waszym życiu koniecznie też niech tak będzie!

A co na to Szczekuś i Mruczka? Ależ proszę bardzo – są gotowi na spotkanie z Wami i przedstawienie swoich przygód, i to takich, że hauuu i miauuu! Czy przyszłoby Wam do głowy, że brudną podłogę można wyszorować i wypucować, używając  kociego futra i psiej sierści? Albo, że nagi psiak to przynęta na myszy?  Czy wiecie, że psiokoci tort musi mieć żółtobiałą jajeczkową falę i mączną łąkę? I wyobrażacie sobie, że pies z kotem mogą dać szczęście lalkom sierotom?
Tego i wielu innych kociopsich spraw i pomysłów jeszcze nie znacie. Ale nic straconego – nasz Teatr  o tym wszystkim Wam opowie. Bo przecież, jeśli  pies z kotem mogą żyć w zgodzie i szczęściu, to ludzie poradzą  sobie z każdym kłopotem i jeśli tylko zechcą, zło zastąpią  dobrem.  
                                         
PREMIERA 8 września 2012
Spektakl dla widzów od 4 lat.
Czas trwania – 55 minut.

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa 
                                            
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj