Pirat Beczka książka dla dzieci

Opowieści Pirata Beczki

Po "Opowieści Pirata Beczki" sięgam ze wzruszeniem, bo wiem doskonale, jak powstała ta książka. A powstała na potrzeby starszego syna Romy i Marcina Karasia. Rodzice opowiadali mu przed snem kolejne morskie przygody, które z czasem się zmieniały, nabierały innego sensu i wzbogacały się o kolejne szczegóły.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Pirat Beczka książka dla dzieci

Opowieści Pirata Beczki
Roma Karaś
Poligraf
Dla każdego
Cena: 29 zł


Wszystkie te przygody zostały spisane i traktowane były jak rodzinny skarb, zwłaszcza że w pierwszej jej wersji autorką ilustracji była Babcia Marzena (w drugiej – Anita Zofia Siuda). I to ona namówiła rodziców i ich synów (bo z czasem do opowieści dołączył młodsza latorośl Karasiów), by książkę wydać. Po to, by – jak pisze ojciec rodziny – po latach przeleżanych w szufladzie bawiła inne dzieci, jak kiedyś bawiła nasze.

A o czym jest ta szczególna opowieść? Jej tytuł zdradza treść – o skarbach, bitwach morskich, magicznej lunecie i gadających zwierzętach. Jest też o przyjaźni i o tym, że dzięki przyjaciołom można wyjść z każdej opresji. Więcej o książce można dowiedzieć się na stronie www.piratbeczka.pl, gdzie można znaleźć więcej ilustracji i posłuchać fragmentów książki. W imieniu swoim i autorów zapraszamy!
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy