Organizer do wózka
fot. AdobeStock

Organizer do wózka: jak wybrać?

Taka funkcjonalna torba do wózka to absolutny must have każdej mamy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.
Dominika Bielas
Organizer do wózka
fot. AdobeStock
Kilka pieluszek, mokre chusteczki, krem, ubranie na zmianę, woda, przekąska, zabawki... to dopiero początek długiej listy rzeczy, które musisz mieć pod ręką, wychodząc z dzieckiem z domu. Jak to upchnąć do jednej torby, a potem, jak znaleźć to, co w danej chwili potrzebujesz? Najlepiej sprawdzą się specjalnie przeznaczone do wózków organizery. Jest w czym wybierać!

Torba do wózka czy organizer?

Torba jest fajnym rozwiązaniem i zazwyczaj ma funkcję montowania do wózka. Jednak nie zawsze układ takiej torby sprawdzi się na spacerze. Zdecydowanie będzie najwygodniejsza jako torba na ramię, np. gdy gdzieś jedziecie samochodem lub gdy wybieracie się w gości. Tymczasem organizery do wózków mają konstrukcję otwartą i są przeznaczone głównie do zawieszenia na ramie wózka. Dzięki temu wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy będziesz mieć pod ręką. 
Redakcja poleca: Wyprawka: karmienie – unboxing, recenzja mamy i taty
Dwa różne spojrzenia na produkty do karmienia najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając butelkę do karmienia czy wkładki laktacyjne.

Jak wybrać organizer do wózka?

Torba taka ma przede wszystkim być funkcjonalna. Nie może to być jedna duża kieszeń z klapką. Najlepiej, by była to jedna większa kieszeń i kilka mniejszych przegródek na niezbędne rzeczy. Organizer powinien mieść także dużo kieszeni rozmieszczonych tak, by łatwo było ci sięgnąć po chusteczki, pieluszkę czy butelkę.Dzięki temu będzie ci z nich łatwo korzystać.

Ponieważ jak sama nazwa wskazuje organizer do wózka, ma być przyczepiony do niego, musi mieć odpowiednie elementy, które możliwą taki montaż. Większość ma uniwersalne mocowania, więc pasują prawie do wszystkich wózków. Warto zwrócić uwagę także na materiał, powinien być trwały i łatwo się czyścić. Czasem kupując organizer, możemy natknąć się na dołączone do niego dodatkowe akcesoria, takie jak np. mata do przewijania, torba termoregulacyjna czy pudełko na jedzenie.

Na co zwrócić uwagę kupują organizer do wózka:
  • liczba i rozmieszczenie przegródek i kieszeni;
  • rodzaj montowania;
  • wymiary i pojemność;
  • wzór (fajnie by pasował kolorystycznie do wózka, a także by tacie się podobał).

Za porządny organizery w sklepie trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych, ale w internecie nie brakuje tanich i ciekawych ofert. Fajny organizer kupisz już za ok. 30 zł:


Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy