kobieta orgazm
fot. Fotolia.pl

Kobiecy orgazm pomaga zajść w ciążę

Czy wiesz, że przeżywanie kobiecego orgazmu zwiększa szanse na zajście w ciążę? Poznaj 3 naukowo stwierdzone dowody, że kobiece szczytowanie zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.
Aneta Grinberg
kobieta orgazm
fot. Fotolia.pl
Przy staraniach o dziecko większą uwagę przykuwa męskie szczytowanie, bo bez niego trudno o zapłodnienie. Jednak coraz większa rzesza ekspertów przypomina o istotnej roli kobiecego orgazmu w staraniach o zajście w ciążę. Natura podarowała kobiecie orgazm, nie tylko dla samej rozkoszy i chęci uprawnia seksu. 

Poznaj 3 fakty świadczące o tym, że kobiecy orgazm pomaga zajść w ciążę:
  • Skurcze w obrębie macicy i pochwy, które występują podczas szczytowania popychają plemniki w kierunku komórki jajowej.
  • Występujące podczas orgazmów skurcze macicy obniżają nieco szyjkę  i pozwalają jej „zassać” znacznie więcej nasienia.
  • Kobieca rozkosz powoduje także obniżenie kwaśnego, niesprzyjającego plemnikom odczynu pochwy, tworząc dla nich bardziej przyjazne środowisko.
Te 3 czynniki mają jednak szansę zaistnieć, jeśli jesteście kochankami niemal doskonałymi, czyli szczytujecie w tym samym momencie, lub prawie w tym samym. Jeśli więc staracie się o dziecko, warto zaangażować się w czułe dopieszczenie partnerki i doprowadzenie jej do rozkoszy.  Nawet jeśli nie uda się wam szczytować w tym samym momencie, nie przejmujcie się, wówczas starania o dziecko będą po prostu przyjemniejsze i nie zmienią się w rutynę i „obowiązek kochania się w dni płodne”.

Polecamy: W pogoni za orgazmem.

 
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy