rzadkie imiona
fot. Adobe Stock

Rzadkie imiona: dla dziewczynek i dla chłopców, oryginalne i nietypowe [LISTA]

Rzadkie imiona to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci miały takie samo imię jak połowa koleżanek lub kolegów w klasie. Oryginalne imiona są piękne, warto jednak dopasować je do nazwiska i dobrze przemyśleć wybór, by dziecko nie miało problemów w przyszłości. Niektóre rzadkie imiona są naprawdę nietypowe! Ułożyliśmy listę najładniejszych rzadkich imion dla dziewczynek i chłopców.
Dominika Bielas
rzadkie imiona
fot. Adobe Stock
Rzadkie imiona coraz częściej interesują rodziców, bo coraz rzadziej chcemy, by dziecko miało pięciu kolegów o tym samym imieniu. Oryginalne imiona zapewniają poczucie wyjątkowości już od urodzenia. Aby wybrać ładne, rzadkie imię, trzeba jednak trochę pokombinować. Nietypowe imię musi współgrać z nazwiskiem, pasować dziecku i dorosłemu, mieć ładnie brzmiące zdrobnienia. Rzadkie imiona łatwo znaleźć: znajdują się zwykle na końcu list najpopularniejszych imion publikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wybrałyśmy najpiękniejsze rzadkie imiona dla dziewczynek i dla chłopców.

Rzadkie imiona

Rzadkie imiona budzą wiele emocji. Bywa, że wywołują nawet rodzinne spory i są przyczyną wielu nieporozumień. Najważniejsze jednak, by rzadkie imię dla dziecka podobało się rodzicom i pasowało maluchowi. Jeśli wybierasz nietypowe imię dla dziecka, zastanów się:
  • jak rzadkie imię brzmi z nazwiskiem,
  • jak prezentują się inicjały,
  • jaka jest skrócona forma oryginalnego imienia.

To szczególnie ważne w przypadku rzadkich imion. Zastanów się także, czy oryginalne imię będzie pasowało zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Nie zapominaj, że to wybór na całe życie.
Ciekawostka: oryginalne i rzadkie imiona częściej otrzymują dziewczynki.

Oryginalne i nietypowe imiona dla dzieci: są piękne!

Rzadkie imiona dla dzieci to często imiona zagraniczne, np. inspirowane imionami ukraińskimi, rosyjskimi albo popularnymi w Azji (przepiękne są imiona japońskie!). Ale nie brakuje też ładnie brzmiących imion staropolskich, kiedyś bardzo popularnych, zapomnianych, a teraz wracających do łask. Rodzice posiłkują się też literaturą lub popkulturą, a w poszukiwaniu rzadkiego imienia wielu sięga do historii swojej rodziny. Wśród rzadkich imion zagranicznych i polskich można znaleźć prawdziwe perełki zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Rzadkie imiona dla dziewczynek

Rzadkie imiona żeńskie brzmią dostojnie, ale mają urocze zdrobnienia. Bronka, Leosia, Mania − ładnie, prawda? Oryginalne imiona dla dziewczynek ułożyliśmy w kolejności alfabetycznej:
 

Rzadkie imiona dla chłopców

Rzadkie imiona męskie budzą przeróżne skojarzenia, ale jedno jest pewne − chłopiec o jednym z tych nietypowych imion będzie wyróżniał się wśród kolegów. Rodzice jednak muszą trochę pogłówkować, aby wymyślić zdrobnienia. Oto przykłady rzadkich imion męskich:
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 1 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy